Ferie w Ośrodku Kultury w Dębnie

ferieFerie w Ośrodku Kultury w Dębnie rozpoczęły się zabawą karnawałową dla dzieci. W pierwszym tygodniu odbywały się zajęcia plastyczne i rękodzieła artystycznego. Natomiast w drugim tygodniu ferii odbyły się zajęcia kulinarne, oraz projekcja filmów dla dzieci.
Między tymi zajęciami była możliwość skorzystania z gier planszowych oraz gry w tenisa stołowego.

Czytaj więcej: Ferie w Ośrodku Kultury w Dębnie

Dzień Seniora w Dębnie

seniorDnia 20.01.2013r w OK w Dębnie odbyła się impreza z okazji "Dnia Seniora". Na tą uroczystość przybyli seniorowie z naszej miejscowości, oraz zaproszeni goście.Dla jubilatów obchodzących 60-lecie i 50-lecie pożycia małżeńskiego zastępca wójta gminy Pan Bolesław Pawlus złożył jubilatom życzenia ,oraz listy gratulacyjne i upominki.W części artystycznej wystąpiły dzieci, młodzież, zespół "Remedium" oraz zespół śpiewaczy KGW.Impreza bardzo udana.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Dębnie

Warsztaty bożonarodzeniowe

warsztatyW dniach 12-14 grudnia 2012 r w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci wykonywały kartki świąteczne, łańcuchy na choinkę, aniołki i choinki. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni, a wykonane prace napewno zawisną na choinkach w ich domach.

Czytaj więcej: Warsztaty bożonarodzeniowe

Zajęcia rękodzielnicze i plastyczne w Dębnie

decupageW dniach 6,7,13,14 listopada 2012 roku w Ośrodku Kultury Dębno miały miejsce zajęcia rękodzielnicze i plastyczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadziła Czesława Tupaj.Młodsze dzieci wyklejały butelki sposobem decupage, a starsze uczyły się robótek szydełkowych. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w takich zajęciach, dlatego napewno będziemy je kontynułować.

Czytaj więcej: Zajęcia rękodzielnicze i plastyczne w Dębnie

" O Panie to Ty na mnie spojrzałeś"

papieskiW dniu 14.10.2012 w Ośrodku Kultury w Dębnie z okazji XII Dnia Papieskiego odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II pt. " O Panie to Ty na mnie spojrzałeś"

Inscenizację przygotował zespół śpiewaczy "Dębnianie" wraz z dziećmi i młodzieżą szkolną. Scenariusz opracowali Czesława Tupaj i Magdalena Niemczyk. Nagłośnienie i oprawę muzyczną przygotował Stanisław Osip.

Widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi Dębno. Dzień wcześniej w Kościele Parafialnym w miejscowości Giedlarowa również wystawiono tą inscenizację.

Czytaj więcej: " O Panie to Ty na mnie spojrzałeś"

Dożynki w Dębnie

dozynkiW dniu 15.08.2012 roku z pod Ośrodka kultury Dębno wyruszył korowód dożynkowy.Jak co roku było dwa wieńce .Jeden przygotowały panie z KGW, a drugi członkowie Rolniczo-Wytwórczego Kombinatu Spółdzielczego. Msza święta odbyła się w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Krzyża.

Czytaj więcej: Dożynki w Dębnie

Święto Wsi Dębno - festyn rekreacyjny

wiesW dniu 22 lipca 2012 r. przy Ośrodku Kultury w Dębnie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Święto Wsi Dębno-festyn rekreacyjny". Na scenie można było podziwiać piękne występy zespołów śpiewaczych i instrumentalnych oraz solistów: Zespołu Śpiewaczego „Brzozoki" z Brzózy Królewskiej, Zespołu Śpiewaczego „Dębnianie" z Dębna, Zespołu Biesiadnego „Remedium" z Dębna, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy, Zespołu Dziecięcego „Wisanki" z Dębna oraz Wioli Bochenek i Oli Zawieruckiej- solistek z Dębna. Swoim występem zachwyciły dziewczyny z Zespołu Tanecznego „Stars" z Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie pod kierownictwem choreografa pani Justyny Stasiak.

Czytaj więcej: Święto Wsi Dębno - festyn rekreacyjny

Dzień Dziecka w Dębnie

dzieckoW dniu 03.06.2012 na stadionie sportowym LKS "Jutrzenka" w Dębnie odbyła się impreza z okazji "Dnia Dziecka" organizowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno.
Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w osobach Stanisław Osip, Tomasz Kwieciński i Czesława Tupaj aktywnie włączyli się w organizację tej imprezy.Przygotowany został konkurs plastyczny dla dzieci i kilka konkurencji sprawnościowych,które cieszyły się dużym powodzeniem.Nagrody ufundowali KRUS w Leżajsku i GOK w Giedlarowej. Obsługę nagłośnienia imprezy zabezpieczali nasi pracownicy.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Dębnie