Foluszowe kolędowanie AD 2016

foluszowe koledowanieNa tegoroczny sezon kolędniczy Zespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej przygotował widowisko kolędnicze „Giedlarowskie droby", z który wystąpił już 6 stycznia w Kolbuszowej na Wojewódzkim Przeglądzie widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej, gdzie w kategorii "Kolęda" „wykolędował" II miejsce.

Czytaj więcej...

Lasowiackie Kolędowanie w Giedlarowej

lasowiackie„Niezwykłe jest bogactwo kolęd polskich i niepospolite są ich wartości artystyczne. Nie wiem, czy inny kraj może pochwalić się zbiorem podobnym do tego, który posiada Polska" – tak przed laty określił nasz dorobek dziejowy wieszcz polski Adam Mickiewicz.

Czytaj więcej...

Wigilia dla osób samotnych z terenu gminy Leżajsk

wigilia samotniDo tradycji należy już organizowanie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Leżajsku, GOK i KGW w Giedlarowej wigilii dla osób samotnych zamieszkałych na terenie naszej Gminy.

Czytaj więcej...

Musical "Skrzypek na dachu" w Giedlarowej

skrzypekW dniach 19 i 20 grudnia w giedlarowskim GOK-u odbył się pokaz przedpremierowy i premiera musicalu „Skrzypek na dachu". Ale to nie jedyne ważne wydarzenie. Po raz czwarty zorganizowaliśmy zbiórkę charytatywną na rzecz chorego dziecka z terenu gminy Leżajsk.

Czytaj więcej...

Koncert Mikołajkowy w GOK w Giedlarowej

koncert mikolajkowyW dniu 6 grudnia, jak nakazuje tradycja, do dzieci ( i nie tylko) z Giedlarowej przyjechał Święty Mikołaj. Wizyta długo wyczekiwanego gościa obfitowała we wspaniałe występy, podziwialiśmy zespoły wokalno-taneczne działające przy Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży "Galicja" we Lwowie.

Czytaj więcej...

Koncert "Najpiękniejsze arie świata" w giedlarowskim GOK-u

arieW czwartkowe późne popołudnie, 26 listopada, w giedlarowskim GOK-u odbył się Koncert "Najpiękniejsze arie świata" w wykonaniu 3 tenorów.

Czytaj więcej...

IV Jesienne Spotkania z Teatrem za nami!

teatryW weekend, 13-15 listopada 2015 r., sala widowiskowa GOK tętniła życiem teatralnym. W pierwszy dzień czwartej edycji Jesiennych Spotkań z Teatrem licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć komedię „Żabusia" wg sztuki Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu Zespołu Teatralnego z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Koncert!

grudzien15.11.2015 r. w niedzielę o godz.11.00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Giedlarowej odbędzie się Recital Organowy Roberta Grudnia /prezentacja instrumentu po generalnym remoncie/.

Czytaj więcej...

„Folusz” na Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Trzcianie

folusz trzcianaOd 30 lat WDK w Rzeszowie organizuje Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego dla zespołów ludowych z całej Polski pielęgnujących autentyczny folklor taneczny, nieskażony stylizacją choreografów i instruktorów tanecznych.

Czytaj więcej...

Kurs komputerowy w giedlarowskim GOK-u.

kurs giedlarowaW miesiącu październiku w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej odbywał się kurs komputerowy przeznaczony dla osób dorosłych. Uczestniczyło w nim 18 osób.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie Powiatu Leżajskiego dla pracownika GOK

nagroda powiatW dniu 15 października br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród Powiatu Leżajskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sportu oraz nagród Starosty Leżajskiego dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Czytaj więcej...

Dotacja ORLEN dla OSP w Giedlarowej

gala ospSkuteczne ratowanie życia, zdrowia i mienia wymaga odpowiedniego sprzętu, który zapewni skuteczność i odpowiednią ochronę ratowników. Każdy zakup wymaga środków finansowych, których Ochotnicze Straże Pożarne poszukują niemal wszędzie.

Czytaj więcej...

Jarmark Kulturalny "Na Michała" w Giedlarowej

michal mPodobnie jak w latach ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej przy wsparciu Parafii pw. Świętego Michała Archanioła zorganizował imprezę folklorystyczną pod nazwą Jarmark Kulturalny „Na Michała", która odbyła się 27 września 2015 r. na parkingu przy Kościele Parafialnym w Giedlarowej. Współorganizatorem imprezy był Powiat Leżajski.

Czytaj więcej...

Dożynki Gminne w Starym Mieście za nami!

dozynki staremiastoDożynki to bardzo mocno zakorzeniona tradycja, jest nie tylko zwieńczeniem rolniczego trudu, ale także wyrazem hołdu i szacunku dla ciężkiej pracy rolników oraz dziękczynienia składanego Bogu za szczęśliwie zebrane plony.

Czytaj więcej...

Zakończenie zajęć wakacyjnych w Giedlarowej

osp giedlarowaW dniu 20 sierpnia w GOK w Giedlarowej odbyło się podsumowanie wakacyjnej Akademii Małego Artysty. W ramach cyklu zajęć odbywały się zajęcia artystyczne i ruchowe oraz projekcja filmów.

Czytaj więcej...

Porcelanowy jubileusz "Folusza"

jubileusz foluszW niedzielę 16 sierpnia 2015 roku przeżywaliśmy niezwykle uroczysty, wyjątkowy dzień – Zespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej obchodził Jubileusz – 20. rocznicę działalności artystycznej.

Czytaj więcej...

Foluszanie w Rymanowie Zdroju

rymanowWojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zaprosili do udziału w X jubileuszowej edycji Podkarpackiego Przeglądu Zespołów Obrzędowych o tematyce weselnej "Wesele Podkarpackie" w Rymanowie Zdroju giedlarowski Zespół Folklorystyczny „Folusz".

Czytaj więcej...

Zakończenie sezonu tanecznego w GOK w Giedlarowej

zakonczenie sezonu12.06.2015 roku w pierwszy dzień słonecznego lata odbyło się uroczyste zakończenie sezonu tanecznego zespołów i grup tanecznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej pod opieką Jolanty i Andrzeja Ciryt.

Czytaj więcej...

"Włościańskie Jadło" w Giedlarowej

jadlo 201524 maja 2015 r. na Stadionie Sportowym w Giedlarowej odbyły się Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Czytaj więcej...

Korowal z Giedlarowej na planie filmu "Wołyń"

korowalNa terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej słynny polski reżyser filmowy Wojciech Smarzowski w pierwszych dniach maja br. rozpoczął zdjęcia do filmu „Wołyń".

Czytaj więcej...

Zapraszamy

 misterium m

warsztatygiedlarowa m

warsztatyrzuchow m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1238370
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
98
149
1670
1885
4592
12375
1238370

Twoje IP: 54.81.77.114
Server Time: 2018-03-17 16:13:00

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt