Mamy Mistrzów!

boogie mistrzowieMISTRZOSTWA POLSKI WARSZAWA 08.04.2017 r.
Bardzo udanie zakończyli sezon taneczny członkowie Zespołu Maraton Boogie Giedlarowa działającego przy GOK Giedlarowa i Zespole Szkół w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

Przygotowania do Niedzieli Palmowej w Giedlarowej

palma giedlarowaJak co roku w OK w Giedlarowej Panie z Zespołu Folklorystycznego "Folusz" wraz z innymi aktywnymi mieszkankami Giedlarowej przygotowały piękną, mierzącą blisko 3m wysokości wielkanocną palmę. Ustrojoną w kwiaty z bibuły, bukszpan i bazie będzie można podziwiać w Kościele Parafialnym w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

Warsztaty bibułkarskie w Giedlarowej

bibula giedlarowaW dniach od 15 marca do 29 marca 2017 r, w OK w Giedlarowej odbywały się Wiosenne Warsztaty Bibułkarskie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Franciszkiem Batorym

batoryDnia 7 marca 2017 roku w Ośrodku Kultury w Giedlarowej miało miejsce spotkanie z Franciszkiem Batorym, bratem mra Józefa Batorego ps. "Argus", „Wojtek", „August", „Orkan", „żołnierza wyklętego", który wraz z sześcioma innymi członkami IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" był przez trzy lata więziony i torturowany, a następnie 1 marca 1951 r. zamordowany strzałem w tył głowy w kazamatach mokotowskiego więzienia w Warszawie.

Czytaj więcej...

Potrójne święto w Maleniskach

swieto maleniska11 marca w Maleniskach Zespół „MALINA", Sołtys Stanisław Leśko oraz Rada Sołecka uroczyście obchodzili „mix" marcowych świąt:

Czytaj więcej...

Nasz "Romeo i Julia" ciągle w drodze...

romeo18Musical "Romeo i Julia" zbiera coraz większe grono widzów z terenu całego Podkarpacia. W ubiegłą niedzielę Teatr Muzyczny „Broadway" z Giedlarowej tę piękną sztukę zagrał po raz osiemnasty w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni.

Czytaj więcej...

Sukcesy tancerzy Zespołu Maraton Boogie

chelm boogieSukcesem zakończył się wyjazd tancerzy Zespołu Maraton Boogie, działającego pod patronatem GOK w Giedlarowej, do Chełma na zawody Pucharu Polski w Boogie Woogie. 4 marca 2017 na scenie Chełmskiego Domu Kultur pary rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

Wyjazd na 70-lecie KGW Wieprz

wieprzPierwsza sobota marca to kolejny pracowity dzień dla Koła Gospodyń Wiejskich z Malenisk. Tego dnia delegacja, której przewodził Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Dariusz Mędrek udała się do zaprzyjaźnionej Gminy Wieprz na obchody 70-lecia tamtejszego KGW.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora w Przychojcu

senior przychojec„DZIEŃ SENIORA" to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się, pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku. Znają smak trudów życia, poznali czasy bojaźni o siebie, bliskich i rodzinę, zaznali niedostatku.

Czytaj więcej...

W podróży z szekspirowskimi bohaterami

romeo nowasarzynaMusical "Romeo i Julia" zbiera coraz większe grono widzów. W ubiegłą niedzielę, 12 lutego, na zaproszenie Dyrektora pana Bogusława Rupa gościliśmy w Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie.

Czytaj więcej...

Spotkanie ze strażakami i policjantem dla dzieci z Giedlarowej

strazacy ciechW dniu 13 lutego 2017 roku w GOK w Giedlarowej odbyło się szczególne spotkanie. Do GOK-u przyszły dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej z Giedlarowej, na które czekali strażacy PSP w Leżajsku i OSP w Giedlarowej, a także policjant z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Czytaj więcej...

Warsztaty taneczne zespołu "Maraton Boogie" z Giedlarowej

warsztaty boogieW grudniu ubiegłego roku tancerze zespołu "Maraton Boogie" wzięli udział w warsztatach z Grzegorzem Kowalczykiem - trenerem klubu SwingStep.pl.

Czytaj więcej...

Folusz na XV Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „Watki Folkloru Ludowego” w Starym Dzikowie

stary dzikow5 lutego 2016 Zespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej wziął udział w Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „Watki Folkloru Ludowego" w Starym Dzikowie. Ta folklorystyczna impreza ma charakter konkursowy i jest organizowana od 15 lat przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, GOK w Starym Dzikowie i Wójta Gminy Stary Dzików dla grup obrzędowych z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego. W roku bieżącym wzięło w niej udział 9 zespołów.

Czytaj więcej...

Z musicalem w Wysokiej koło Łańcuta

musical wysokaW pierwszą niedzielę lutego gościliśmy z musicalem "Romeo i Julia" na terenie gminy Łańcut. Na zaproszenie dyrektora Centrum Kultury Gminy Łańcut wystąpiliśmy w Ośrodku Kultury w Wysokiej.

Czytaj więcej...

Z musicalem w Grodzisku Dolnym

musical grodziskoNic tak nie cieszy aktora jak szczera i stała reakcja publiczności w czasie spektaklu. Takie emocje zgotowała nam grodziska publiczność podczas kolejnego już wystawienia musicalu "Romeo i Julia" na hali sportowej ZS w Grodzisku Dolnym w dniu 29 stycznia 2017 roku.

Czytaj więcej...

Foluszowe Kolędowanie AD 2017

foluszowe koledowanieNa sezon kolędowy 2016/2017 grupa obrzędowa Zespołu Folklorystycznego „Folusz" z Giedlarowej przygotowała widowisko „Kolęda z Turoniem" i kilka starych, zapomnianych kolęd. Pojawiły się też okazje do pokazania tego programu na scenie – już w grudniu na Wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych, potem już w nowym roku - 6 stycznia, FOLUSZ wziął udział w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej.

Czytaj więcej...

Dawnych zabaw czar i urok - zapraszamy na potańcówkę!

potancowka mDawnych zabaw czar i urok czyli Potańcówka z Kapelą z Huty Komorowskiej

Pragnąc przypomnieć miłośnikom tańca smak dawnych potańcówek w remizie i w wiejskich chatach organizujemy w dniu 4 luty 2017 w Ośrodku Kultury w Giedlarowej zabawę z towarzyszeniem Kapeli Ludowej – wszak karnawał cały czas trwa!

Czytaj więcej...

Folusz z kolędą w Trybunale Koronnym w Lublinie

folusz lublinW roku bieżącym Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. Jednym z organizatorów tej pięknej rocznicy jest Orkiestra Świętego Mikołaja i Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora w Starym Mieście

senior smŻeby być seniorem, trzeba sobie zapracować
całe życie iść do przodu i głowy nigdy nie chować.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora w Giedlarowej

senior giedlarowaJak co roku, w styczniu, tak i tym razem 19 stycznia w GOK Giedlarowej odbyły się uroczyste obchody Dnia Seniora. Seniorzy dopisali i licznie zgromadzili się na sali widowiskowej miejscowego domu kultury. Nie zabrakło również zaproszonych na tę okoliczność gości.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

 misterium m

warsztatygiedlarowa m

warsztatyrzuchow m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1238370
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
98
149
1670
1885
4592
12375
1238370

Twoje IP: 54.81.77.114
Server Time: 2018-03-17 16:15:45

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt