Maraton Boogie pracowicie spędził wakacje

maraton mPracowicie spędzili końcówkę roku szkolnego i wakacje członkowie zespołu Maraton Boogie Giedlarowa. 5 czerwca występowaliśmy podczas części artystycznej w Zespole Szkół w Grodzisku Dolnym podczas IX Konkursu Krasomówczego „Patroni naszych szkół".

Czytaj więcej...

Wakacje z Kulturą w GOK w Giedlarowej

wakacje gokW dniach od 18 lipca do 3 sierpnia w GOK w Giedlarowej trwała akcja „WAKACJE Z KULTURĄ". Podczas zajęć, które odbywały się 3 razy w tygodniu, dzieci z Giedlarowej uczestniczyły w zajęciach plastycznych, tanecznych oraz kulinarnych.

Czytaj więcej...

Folusz ponownie w drodze- tym razem wakacyjnie

wycieczka folusz26 lipca 2017 roku MAŁY FOLUSZ pod opieką instruktorki Jadwigi Kula oraz członków zespołu FOLUSZ udali się na wycieczkę rowerową, której celem był Dwór Szlachecki OSTOJA w Biedaczowie.

Czytaj więcej...

Giedlarowski "Folusz" ponownie w Rymanowie

rymanow folusz30 lipca 2017 roku w Rymanowie Zdroju już po raz jedenasty grało i śpiewało Wesele Podkarpackie. Rokrocznie biorą w nim udział zespoły obrzędowe z całego Podkarpacia, mające w swoim repertuarze widowiska weselne.

Czytaj więcej...

Giedlarowski "Folusz" na "Poprawinach" w Dębnie

folusz poprawinyPoprawiny organizowano w drugi dzień wesela na ogół u pana młodego, albo u pani młodej. Jeżeli Pani Młoda po ślubie / zwana niewiastką/miała zamieszkać u swoich rodziców to poprawiny robili rodzice Pana Młodego, ale jeśli miała się przenieść do domu męża, to poprawiny były w domu Pani Młodej.

Czytaj więcej...

Dni Gminy Leżajsk za nami!

dni gminyMiniony weekend zapisze się trwale w historii naszej Gminy. W dniach 2 - 4 czerwca 2017 roku Gmina Leżajsk obchodziła swoje święto – Dni Gminy, w ramach których odbyły się liczne wydarzenia.

Czytaj więcej...

20 edycja Włościańskiego Jadła przed nami!

wkrotceGminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk organizuje już po raz dwudziesty Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło", w dniu 4 czerwca 2017 r. o godz. 15.00 na stadionie sportowym w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

Kwietniowe Harce Teatralne w Giedlarowej

harceW dniu 27 kwietnia 2017 r. GOK w Giedlarowej po raz dwudziesty piąty zorganizował Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn: „Kwietniowe Harce Teatralne". 

Czytaj więcej...

Kolejne osiągnięcia "Folusza"

sedziszow foluszPriorytetową formą działalności Zespołu „Folusz" z Giedlarowej są widowiska obrzędowe związane z życiem codziennym wsi lasowiackiej z okolic Leżajska.

Czytaj więcej...

Potańcówka w Majdanie Król. z udziałem Zespołu "Folusz"

potancowka foluszW minioną sobotę (22 kwietnia 2017) członkowie Zespołu Folklorystycznego „Folusz" gościli na terenie Gminy Majdan Królewski. Tym razem byli „materiałem" warsztatowym dla prowadzącej potańcówkę, foluszowej choreograf – p. Jadwigi Kuli.

Czytaj więcej...

Warsztaty wielkanocne w Maleniskach

wielkanocne maleniska12 kwietnia w Ośrodku Kultury w Maleniskach miały miejsce zajęcia warsztatowe z okazji Świąt Wielkanocnych. Nasi najmłodsi mieszkańcy pod kierunkiem Anny Golik przygotowali świąteczne ozdoby – składanego zajączka, wykonanego z papierowej dłoni oraz pisanek z cekinów.

Czytaj więcej...

Akcja sprzątania świata w Maleniskach

sprzatanie swiataPiątkowa akcja pn. „Posprzątajmy nasz świat" to kolejny wyzwanie, jakie stanęło przed dziećmi i młodzieżą z Malenisk. Uzbrojeni w worki na śmieci oraz rękawiczki zebrali się pod Ośrodkiem Kultury. Chęci i entuzjazmu nie brakowało nikomu. Został posprzątany teren wokół Ośrodka Kultury oraz stadion.

Czytaj więcej...

Mamy Mistrzów!

boogie mistrzowieMISTRZOSTWA POLSKI WARSZAWA 08.04.2017 r.
Bardzo udanie zakończyli sezon taneczny członkowie Zespołu Maraton Boogie Giedlarowa działającego przy GOK Giedlarowa i Zespole Szkół w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

Przygotowania do Niedzieli Palmowej w Giedlarowej

palma giedlarowaJak co roku w OK w Giedlarowej Panie z Zespołu Folklorystycznego "Folusz" wraz z innymi aktywnymi mieszkankami Giedlarowej przygotowały piękną, mierzącą blisko 3m wysokości wielkanocną palmę. Ustrojoną w kwiaty z bibuły, bukszpan i bazie będzie można podziwiać w Kościele Parafialnym w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

Warsztaty bibułkarskie w Giedlarowej

bibula giedlarowaW dniach od 15 marca do 29 marca 2017 r, w OK w Giedlarowej odbywały się Wiosenne Warsztaty Bibułkarskie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Franciszkiem Batorym

batoryDnia 7 marca 2017 roku w Ośrodku Kultury w Giedlarowej miało miejsce spotkanie z Franciszkiem Batorym, bratem mra Józefa Batorego ps. "Argus", „Wojtek", „August", „Orkan", „żołnierza wyklętego", który wraz z sześcioma innymi członkami IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" był przez trzy lata więziony i torturowany, a następnie 1 marca 1951 r. zamordowany strzałem w tył głowy w kazamatach mokotowskiego więzienia w Warszawie.

Czytaj więcej...

Potrójne święto w Maleniskach

swieto maleniska11 marca w Maleniskach Zespół „MALINA", Sołtys Stanisław Leśko oraz Rada Sołecka uroczyście obchodzili „mix" marcowych świąt:

Czytaj więcej...

Nasz "Romeo i Julia" ciągle w drodze...

romeo18Musical "Romeo i Julia" zbiera coraz większe grono widzów z terenu całego Podkarpacia. W ubiegłą niedzielę Teatr Muzyczny „Broadway" z Giedlarowej tę piękną sztukę zagrał po raz osiemnasty w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni.

Czytaj więcej...

Sukcesy tancerzy Zespołu Maraton Boogie

chelm boogieSukcesem zakończył się wyjazd tancerzy Zespołu Maraton Boogie, działającego pod patronatem GOK w Giedlarowej, do Chełma na zawody Pucharu Polski w Boogie Woogie. 4 marca 2017 na scenie Chełmskiego Domu Kultur pary rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

Wyjazd na 70-lecie KGW Wieprz

wieprzPierwsza sobota marca to kolejny pracowity dzień dla Koła Gospodyń Wiejskich z Malenisk. Tego dnia delegacja, której przewodził Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Dariusz Mędrek udała się do zaprzyjaźnionej Gminy Wieprz na obchody 70-lecia tamtejszego KGW.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1261117
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
41
263
1612
1690
3998
7082
1261117

Twoje IP: 54.224.91.246
Server Time: 2018-06-18 07:44:27

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt