Dzień Seniora w Przychojcu

senior przychojec„DZIEŃ SENIORA" to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się, pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku. Znają smak trudów życia, poznali czasy bojaźni o siebie, bliskich i rodzinę, zaznali niedostatku.

Czytaj więcej...

W podróży z szekspirowskimi bohaterami

romeo nowasarzynaMusical "Romeo i Julia" zbiera coraz większe grono widzów. W ubiegłą niedzielę, 12 lutego, na zaproszenie Dyrektora pana Bogusława Rupa gościliśmy w Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie.

Czytaj więcej...

Spotkanie ze strażakami i policjantem dla dzieci z Giedlarowej

strazacy ciechW dniu 13 lutego 2017 roku w GOK w Giedlarowej odbyło się szczególne spotkanie. Do GOK-u przyszły dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej z Giedlarowej, na które czekali strażacy PSP w Leżajsku i OSP w Giedlarowej, a także policjant z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Czytaj więcej...

Warsztaty taneczne zespołu "Maraton Boogie" z Giedlarowej

warsztaty boogieW grudniu ubiegłego roku tancerze zespołu "Maraton Boogie" wzięli udział w warsztatach z Grzegorzem Kowalczykiem - trenerem klubu SwingStep.pl.

Czytaj więcej...

Folusz na XV Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „Watki Folkloru Ludowego” w Starym Dzikowie

stary dzikow5 lutego 2016 Zespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej wziął udział w Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „Watki Folkloru Ludowego" w Starym Dzikowie. Ta folklorystyczna impreza ma charakter konkursowy i jest organizowana od 15 lat przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, GOK w Starym Dzikowie i Wójta Gminy Stary Dzików dla grup obrzędowych z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego. W roku bieżącym wzięło w niej udział 9 zespołów.

Czytaj więcej...

Z musicalem w Wysokiej koło Łańcuta

musical wysokaW pierwszą niedzielę lutego gościliśmy z musicalem "Romeo i Julia" na terenie gminy Łańcut. Na zaproszenie dyrektora Centrum Kultury Gminy Łańcut wystąpiliśmy w Ośrodku Kultury w Wysokiej.

Czytaj więcej...

Z musicalem w Grodzisku Dolnym

musical grodziskoNic tak nie cieszy aktora jak szczera i stała reakcja publiczności w czasie spektaklu. Takie emocje zgotowała nam grodziska publiczność podczas kolejnego już wystawienia musicalu "Romeo i Julia" na hali sportowej ZS w Grodzisku Dolnym w dniu 29 stycznia 2017 roku.

Czytaj więcej...

Foluszowe Kolędowanie AD 2017

foluszowe koledowanieNa sezon kolędowy 2016/2017 grupa obrzędowa Zespołu Folklorystycznego „Folusz" z Giedlarowej przygotowała widowisko „Kolęda z Turoniem" i kilka starych, zapomnianych kolęd. Pojawiły się też okazje do pokazania tego programu na scenie – już w grudniu na Wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych, potem już w nowym roku - 6 stycznia, FOLUSZ wziął udział w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej.

Czytaj więcej...

Dawnych zabaw czar i urok - zapraszamy na potańcówkę!

potancowka mDawnych zabaw czar i urok czyli Potańcówka z Kapelą z Huty Komorowskiej

Pragnąc przypomnieć miłośnikom tańca smak dawnych potańcówek w remizie i w wiejskich chatach organizujemy w dniu 4 luty 2017 w Ośrodku Kultury w Giedlarowej zabawę z towarzyszeniem Kapeli Ludowej – wszak karnawał cały czas trwa!

Czytaj więcej...

Folusz z kolędą w Trybunale Koronnym w Lublinie

folusz lublinW roku bieżącym Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. Jednym z organizatorów tej pięknej rocznicy jest Orkiestra Świętego Mikołaja i Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora w Starym Mieście

senior smŻeby być seniorem, trzeba sobie zapracować
całe życie iść do przodu i głowy nigdy nie chować.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora w Giedlarowej

senior giedlarowaJak co roku, w styczniu, tak i tym razem 19 stycznia w GOK Giedlarowej odbyły się uroczyste obchody Dnia Seniora. Seniorzy dopisali i licznie zgromadzili się na sali widowiskowej miejscowego domu kultury. Nie zabrakło również zaproszonych na tę okoliczność gości.

Czytaj więcej...

Folusz na konkursie w Lublinie

folusz lublinW dniach 14-15 stycznia 2017 r. w Domu Kultury LSM w Lublinie odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych. Główny organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie „Nasz Piast" Fundacja Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej oraz wymieniony Dom Kultury LSM.

Czytaj więcej...

Folusz w Kolbuszowej

foluszkolbuszowaJak co roku, w dniu 6 stycznia, Zespół Folklorystyczny FOLUSZ z Giedlarowej wziął udział w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej. W tym jakże świątecznym spotkaniu najlepszych grup kolędniczych i zespołów ludowych wzięli udział artyści z Podkarpacia i Małopolski.

Czytaj więcej...

Giedlarowa znów rozbrzmiała dźwiękiem werońskich ulic

musical5styczniaW dniu 5 stycznia 2017 roku w GOK w Giedlaorwej po raz kolejny dwukrotnie grano musical "Romeo i Julia". Spektakl mogli obejrzeć uczniowie czterech szkół: Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, Zespołu Szkół w Wierzawicach, Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym oraz Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie.

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne w Wierzawicach

wigilijne wierzawice21 grudnia w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyło się spotkanie wigilijne dla dzieci należących do kół zainteresowań.

Czytaj więcej...

Wigilia dla osób samotnych z terenu gminy Leżajsk

wigilia gopsDo tradycji należy już organizowanie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Leżajsku, GOK i KGW w Giedlarowej wigilii dla osób samotnych zamieszkałych na terenie naszej Gminy.

Czytaj więcej...

Musicalowo dla Przemka Gawędy

musical przemekTak mało współcześni, tak bardzo niemodni z epoki, co już przeminęła.
Na szarych balkonach nie stoją dziś Julie i nie ma serenad Romea.
Ich miłość niemodną niewielu zrozumie. Tak zwiewni niczym obłoki...
Romeo i Julia - kochanków dwóch bladych z odległej, minionej epoki.

Czytaj więcej...

Warsztaty bożonarodzeniowe w Giedlarowej

warszaty giedlarowaW dniach od 25 listopada do 13 grudnia 2016 r. w Giedlarowej odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży o tematyce świątecznej.

Czytaj więcej...

Premiera musicalu "Romeo i Julia" za nami

romeoijuliaW miniony weekend, 10 i 11 grudnia 2016 r., odbył się pokaz przedpremierowy w Łańcucie i premiera w Giedlarowej musicalu „Romeo i Julia" przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1261117
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
41
263
1612
1690
3998
7082
1261117

Twoje IP: 54.224.91.246
Server Time: 2018-06-18 07:44:49

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt