Folusz na XV Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „Watki Folkloru Ludowego” w Starym Dzikowie

stary dzikow5 lutego 2016 Zespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej wziął udział w Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „Watki Folkloru Ludowego" w Starym Dzikowie. Ta folklorystyczna impreza ma charakter konkursowy i jest organizowana od 15 lat przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, GOK w Starym Dzikowie i Wójta Gminy Stary Dzików dla grup obrzędowych z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego. W roku bieżącym wzięło w niej udział 9 zespołów.

Czytaj więcej: Folusz na XV Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych „Watki Folkloru Ludowego” w Starym Dzikowie 

Foluszowe Kolędowanie AD 2017

foluszowe koledowanieNa sezon kolędowy 2016/2017 grupa obrzędowa Zespołu Folklorystycznego „Folusz" z Giedlarowej przygotowała widowisko „Kolęda z Turoniem" i kilka starych, zapomnianych kolęd. Pojawiły się też okazje do pokazania tego programu na scenie – już w grudniu na Wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych, potem już w nowym roku - 6 stycznia, FOLUSZ wziął udział w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej.

Czytaj więcej: Foluszowe Kolędowanie AD 2017

Folusz w Kolbuszowej

foluszkolbuszowaJak co roku, w dniu 6 stycznia, Zespół Folklorystyczny FOLUSZ z Giedlarowej wziął udział w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej. W tym jakże świątecznym spotkaniu najlepszych grup kolędniczych i zespołów ludowych wzięli udział artyści z Podkarpacia i Małopolski.

Czytaj więcej: Folusz w Kolbuszowej