Orszak Trzech Króli w Piskorowicach

krolowieW dniu 6.01. 2013r. z Ośrodka Kultury w Piskorowicach wyruszył OrszakTrzech  Króli do  Kościoła Parafialnego pod wezwaniem Karola Boromeusza,  by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Następnie Trzej Królowie po zakończonej Mszy Świętej w pięknych strojach z kolędą na ustach odwiedzali mieszkańców Piskorowic wzbudzając w nich radość i zachwyt z odwiedzin i powinszowań Noworocznych.

Czytaj więcej: Orszak Trzech  Króli w Piskorowicach

Warsztaty bożonarodzeniowe w Piskorowicach

Gwarsztaty_brudzień w Ośrodku Kultury w Piskorowicach to miesiąc wytężonej pracy, pomysłowości oraz miłego spędzania czasu poza szkołą i obowiązkami domowymi dzieci biorących udział w warsztatach Bożonarodzeniowych. Warsztaty rozpoczęto od malowania świątecznych obrazków, następnie dzieci zajmowały się haftem krzyżykowym oprawionym w obrazek, ozdabianiem bombek choinkowych i kartek świątecznych. Najwięcej emocji jednak przyniosły zajęcia z wykonywaniem Bożonarodzeniowych szopek i aniołków. Wszystkich cierpliwych uczestników serdecznie pozdrawiamy życząc zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2013 Roku.

Czytaj więcej: Warsztaty bożonarodzeniowe w Piskorowicach

Wieczorek Andrzejkowy

andrzejkiW dniu 28.11.2012r w godz. 15:00 - 20:30 w Ośrodku Kultury w Piskorowicach odbył się Wieczorek Andrzejkowy dla dzieci. Atrakcją wieczorku było spotkanie z dobrą wróżką czarodziejką . Dyskotekowe tańce przeplatane były wróżbami, laniem wosku i kabałą. W spotkaniu wzięło udział około 40 dzieci, a niektóre maluszki przyszły z mamami będącymi wiernymi widzami naszych zabaw. Rozbawione i zmęczone tańcami dzieci z bagażem wrażeń i uśmiechu na twarzy wróciły do domów. Wszystkich uczestników Wieczorku Andrzejkowego w Piskorowicach serdecznie pozdrawiamy.

Czytaj więcej: Wieczorek Andrzejkowy

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w OK w Piskorowicach

11_listopada
W dn. 12.11.2012r. uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół w Piskorowicach przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Niepodległości z montażem słowno-muzycznym. Natomiast w ramach współpracy z Zespołem Szkół w Piskorowicach pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali dla uczniów gimnazjum film dokumentalny oparty na faktach autentycznych o Wielkim Wodzu Narodu Polskiego - JÓZEFIE PIŁSUDSKIM oraz powstałych legionach. Film zrobił wielkie wrażenie  na uczniach, a oglądało go ponad 50 osób. Po emisji filmu uczniowie bili brawo. Była to wielka lekcja Polskiej
Historii.

Czytaj więcej: Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w OK w Piskorowicach

"Cała Polska czyta dzieciom"

czytanieW dniach od 22.10.2012 do 26.10.2012r w Ośrodku Kultury w Piskorowicach znane osoby czytały dzieciom bajki. Dyrektor Zespołu Szkół - Barbara Gajewska czytała bajki pt."Pollyanna" i "Karolcia". Kierownik referatu ds. Kultury i Oświaty w Urzędzie Gminy pani Małgorzata Walania z księgi bajek wybrała i przeczytała dzieciom pt. "Jaś i Małgosia". Pani Agata Kubat (polonistka) przeczytała dzieciom bajkę "Pierścień Królowej Kingi" oraz "Legendę o Panu Twardowskim". Pani Sołtys z Rzuchowa Teresa Kokoszka przeczytała dzieciom bajkę, pt. "Kubuś i Małgosia". Ks. Leszek Dec przeczytał bajkę  pt. "Tata wie najlepiej".

Czytaj więcej: "Cała Polska czyta dzieciom"

Wernisaż wystawy malarskiej oraz rękodzieł artystycznych

wernisazW dn.17.10.2012r. w Domu Kultury w Piskorowicach odbyło się otwarcie wystawy malarskiej oraz rękodzieła artystycznego miejscowych artystów, dorosłych oraz uzdolnionej młodzieży. Galerię olejnych obrazów wystawił pan Edward Palikij. Stroje ludowe (szycie i wyhaftowanie) oraz wyszywane serwety, dziergany na drutach szalik to praca pani Ireny Nakonieczny. Obrazy haftem krzyżykowym oraz serwety i poduszka to dzieło pani Haliny i Anny Kuras, Marzeny Wilman-Król i Marty Klisko. Serwety szydełkowe oraz pisanki to praca Marii Wilman. Piękne obrazy akwarelowe, haftowane oraz kwiaty z bibuły i obrabiane na szydełku flakony to wystawa artystyczna mieszkańców DPS Mołynie z terapii zajęciowej.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy malarskiej oraz rękodzieł artystycznych

Pokaz kulinarny "Kipi kasza-kipi groch"

kaszaW dn. 15.10.2012r w Ośrodku Kultury w Piskorowicach członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały pokaz kulinarny – Jesienne przysmaki, pt. ”Kipi kasza – kipi groch”. Pokaz kulinarny wraz z degustacją zorganizowano w ramach współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Leżajsku. Wykład co z czym można najlepiej połączyć i jak wtedy smakuje przeprowadziła pani Krystyna Gdula.

Czytaj więcej: Pokaz kulinarny "Kipi kasza-kipi groch"

Kto to taki? Kto to taki? Śmieszne stworki - KASZTANIAKI

kasztaniakiW Ośrodku Kultury w Piskorowicach zorganizowano w dniach od 10.09.- 21.09.2012r. jesienne zajęcia plastyczne dla dzieci pt. "Kto to taki? Kto to taki? Śmieszne stworki - KASZTANIAKI". Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem. W zajęciach wzięło udział około 30 dzieci. Po zajęciach zorganizowano wystawę w/w prac. Przesyłamy gorące pozdrowienia i podziękowania dzieciom chętnie biorącym udział w zajęciach

Czytaj więcej: Kto to taki? Kto to taki? Śmieszne stworki - KASZTANIAKI