Kolejne Warsztaty Kulinarne w ramach projektu za nami

kulinarne15 listopada 2013 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach Koło Gospodyń Wiejskich z tej miejscowości zorganizowało kolejne już warsztaty kulinarne, realizowane w ramach projektu GOK.

Czytaj więcej...

"Krótka lekcja historii" w Wierzawicach

historiaW listopadzie w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się "Krótka lekcja historii" przed zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej...

Stroiki na Święto Zmarłych w Wierzawicach

stroikiTuż przed Świętem Zmarłych Ośrodek Kultury w Wierzawicach zorganizował dla dzieci warsztaty wykonywania stroików, którymi tradycyjnie przyozdabia się groby biskich.

Czytaj więcej...

Warsztaty - kwiaty z bibuły w OK w Wierzawicach

bibulaWarsztaty bibułkarskie - tzw. "kręcenie" kwiatów z bibuły to stary zwyczaj, który od lat wykonywały nasze babcie i prababcie. Takimi kwiatami ozdabiano m. in. wnętrza domów, szczególnie były przydatne w okresach zimowych kiedy natura skąpi nam naturalnych ozdób roślinnych.

Czytaj więcej...

"Jesienne przysmaki" – warsztaty kulinarne dla dzieci w Wierzawicach

jesienneW miesiącu nasza placówka zorganizowała warsztaty kulinarne dla dzieci "Jesienne przysmaki". Jest to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci zarówno te starsze jak i maluchy.

Czytaj więcej...

„Kapuściany Jarmark” w Wierzawicach

kapusta15 września na placu przy Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się XI edycja „Kapuścianego Jarmarku" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej...

"Pożegnanie wakacji" w Wierzawicach

pozegnanie wakacjiW ostatnim tygodniu wakacji Ośrodek Kultury przy współpracy Biblioteki Publicznej w Wierzawicach zorganizował "Piknik" dla dzieci w ramach akcji "Wakacje z Kulturą".

Czytaj więcej...

Kuchnia małej gosposi i wizyta w MINI ZOO w ramach akcji "Wakacje z kulturą"

kuchniaW pierwszym tygodniu sierpnia Ośrodek Kultury w Wierzawicach przedstawił dzieciom ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu :
6 sierpnia odbyły się zajęcia kulinarne – dzieci robiły ciasto na pizzę, kroiły paprykę, pomidory, pieczarki, cebulę i ser żółty. Miały również możliwość dowolnego dekorowania pizzy wg swoich smaków i upodobań.

Czytaj więcej...

„Wakacje z kulturą” w Ośrodku Kultury w Wierzawicach

wakacjeW lipcu w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się zajęcia z dziećmi przy współpracy biblioteki w ramach akcji „Wakacje z kulturą":
- Zajęcia świetlicowe ( gry planszowe, kalambury, zagadki, układanie puzzli itp. )
- „Letnie przysmaki" – wykonywanie prostych potraw z warzyw i owoców rosnących
w naszych ogródkach ( różne rodzaje sałatek )
- Warsztaty plastyczne – wykonywanie biżuterii z różnego rodzaju makaronów ( korale, bransolety, kolczyki )
- Wyświetlanie ulubionych bajek dla dzieci ( Scoobi Doo, Pszczółka Maja i inne )

Czytaj więcej...

"Bajkowy pociąg" w Wierzawicach

pociag21 czerwca dziecięcy teatrzyk "Kalejdoskop" działający przy Ośrodku Kultury w Wierzawicach przedstawił inscenizację "Bajkowy pociąg" dla dzieci ze SP w Wierzawicach.

Czytaj więcej...

Dzieci z wizytą u strażaków w przeddzień ich Święta

strazW dniu 7 czerwca Ośrodek Kultury w Wierzawicach zorganizował dla dzieci z kół zainteresowań działających przy tutejszym Ośrodku Kultury gry, zabawy oraz grilowanie pod "grzybkiem". Nad bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna przygotowująca się do swojej imprezy "90 – lecia OSP" w Wierzawicach.

Czytaj więcej...

"Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy”- Wierzawice 2013

solectwaW niedzielę 23 czerwca 2013r. na placu przy Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się kolejny trzeci "Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Leżajsk". W rywalizacji o Puchar Wójta Leżajsk wzięło udział trzy sołectwa: Rzuchów, Piskorowie, Wierzawice.

Czytaj więcej...

„Gminne Święto Przedszkolaka” – WIERZAWICE 2013

przedszkolakW dniu 28 maja w Ośrodku Kultury w Wierzawicach po raz pierwszy odbyło się „Gminne Święto Przedszkolaka 2013"

Czytaj więcej...

Projekcja filmu ”Katyń” w Wierzawicach

11 kwietnia 2013r. odbyła się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Wierzawicach projekcja filmu ”Katyń”- w reżyserii Andrzeja Wajdy . Zbiegła się ona z 73 rocznicą zbrodni katyńskiej dokonanej w 1940roku przez radziecką policję polityczną NKWD na polskich jeńcach wojennych.

Szkoła tańca nowoczesnego - pierwsze kroki

taniec12 kwietnia odbyły się zajęcia taneczne do musicalu "Dziewczynka z zapałkami”. W warsztatach uczestniczy młodzież gimnazjalna z ZS w Wierzawicach.
Chętnych zapraszamy w piątki w godzinach popołudniowych.

Czytaj więcej...

Wystawa w Wierzawicach

malarstwoW dniach 26 – 27 marca odbyła się wystawa malarstwa artystów z Wierzawic- Renaty Wawrzaszek, Andrzeja Buszty, Michała Majkuta oraz pisanek i ozdób wielkanocnych pani Anieli Nyc.

Czytaj więcej...

„Kuchnia małej gosposi” – na feriach w Ośrodku Kultury w Wierzawicach

W czasie ferii w Ośrodku Kultury w Wierzawicach działała kuchnia małej gosposi. Dzieci chętnie przygotowywały: pizzę, popcorn, ciasteczka , sałatkę, zupę z mrożonek a później z apetytem zajadały przyrządzone przysmaki.

Zajęcia kólka plastycznego w Ośrodku Kultury w Wierzawicach

kolkoW pierwszym tygodniu ferii w Ośrodku Kultury w Wierzawicach aktywnie działało kółko plastyczne dorosłych i dzieci pod kierunkiem instruktora – plastyka p. Krzysztofa Pęcaka. Zdolni młodzi plastycy mogli doskonalić swe umiejętności plastyczne poprzez zapoznanie się z technikami /malarstwo olejne na płótnie, akwarela, akryl/.

Czytaj więcej...

Dyskoteka dla dzieci w Wierzawicach

dyskotekaW dniu 12 lutego w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się dyskoteka dla dzieci tzw. „ostatki" czyli koniec karnawału. W czasie trwania zabawy odbyły się konkursy / na najładniejszy taniec, taniec na gazecie, konkurs piosenki, zabawa z krzesłami/ . Najlepsi otrzymali w nagrodę słodycze.

Czytaj więcej...

XII Spotkania Teatrów Wiejskich

teatryW dniach 9-10 lutego w sali Ośrodka Kultury w Wierzawicach odbyły się „XII Spotkania Teatrów Wiejskich".

Dzień 1

„Żywot Świątobliwej Genowefy"- zespół teatralny „Złota Zorza" z Chałupek Dębniańskich. Reż. Teodora Wojnarska, Scenografia – Krzysztof Pęcak

Dzień 2

- „Obrazek wigilijny"- zespół „Folusz" z GOK z Giedlarowej. Reż. Małgorzata Kula.

- „Blaszany kubek"- zespół teatralny z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Rez. Halina Zając

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1262288
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
209
551
1212
1571
5169
7082
1262288

Twoje IP: 54.81.105.205
Server Time: 2018-06-21 06:21:24

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt