GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

„Walentynka” – Warsztaty plastyczne dla dzieci

Święto zakochanych w Ośrodku Kultury w Maleniskach przebiegało bardzo kolorowo i radośnie. Ośrodek Kultury w Maleniskach przy współpracy ze Szkołą Filialną zorganizował warsztaty plastyczne pod tytułem „Walentynka”. Zadaniem uczestników było wykonanie walentynkowej laurki. Dzieci miały do dyspozycji kolorowe kartki o różnej fakturze, brokatowe listki i złote cekiny. 

Czytaj więcej: „Walentynka” – Warsztaty plastyczne dla dzieci

Jasełka w Maleniskach

Dnia 2 lutego 2020 roku w Kościele Filialnym w Maleniskach odbyły się „Jasełka”, w których brały udział dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne w Ośrodku Kultury w Maleniskach. W przedstawieniu wzięło udział dwadzieścioro dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat. 

Czytaj więcej: Jasełka w Maleniskach

Ferie z Kulturą w Maleniskach

Miesiąc styczeń dla Ośrodka Kultury w Maleniskach był czasem wypełnionym zajęciami w ramach „Ferii z Kulturą”. Dzieciom i młodzieży czas wypełniały zabawy i gry planszowe oraz warsztaty plastyczne i kulinarne. Tegoroczne spotkania z kulturą rozpoczęły się od „Warsztatów Kulinarnych” przygotowanych przez Panią Grażynę Buczkowską, które odbyły się dnia 20 stycznia. Mali kucharze piekli faworki oraz anioły z ciasta francuskiego.

Czytaj więcej: Ferie z Kulturą w Maleniskach

KGW z Malenisk na Jarmarku Kapuścianym w Wierzawicach

" Kapuściany Jarmark " to cykliczna impreza, która odbywa się co roku w Wierzawicach. Od paru lat KGW z Malenisk również bierze udział w tym pięknym "święcie kapusty".
Podczas "Jarmarku" Koła Gospodyń z naszej Gminy mogły zaprezentować potrawy, w których dominującym składnikiem była - a jakże - kapusta. Oczywiście także na stole KGW z Malenisk nie mogło być inaczej.

Czytaj więcej: KGW z Malenisk na Jarmarku Kapuścianym w Wierzawicach

KGW Maleniska na TPU

25 sierpnia 2019 roku na stadionie w Giedlarowej o godz. 11.00 rozpoczęła się Msza Święta, która zapoczątkowała kolejny finał akcji ,,Tornister Pełen Uśmiechu”.
Na dzieci czekały tornistry wraz z wyprawką szkolną ale i różnorodne atrakcje.

Czytaj więcej: KGW Maleniska na TPU

Podkategorie