GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Dzień Seniora w Maleniskach

Stało się już tradycją, że nasz Ośrodek Kultury w Maleniskach obchodzi "Dzień Seniora" w styczniowe dni, kiedy to wnuczęta składają życzenia swoim Babciom i Dziadkom. 19 stycznia w murach OK Maleniska odbyło się po raz kolejny uroczyste spotkanie. Wśród zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP – Pan Mieczyslaw Miazga, Poseł na Sejm RP – Pan Jerzy Paul, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Pan Karol Ożóg, Dyrektorka GOPS – Pani Ewa Kania, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk – Pan Marek Krauz.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Maleniskach

Malina z Malenisk na Koncercie Patriotycznym w Giedlarowej

Święto Odzyskania Niepodległości świetujemy 11 listopada.W tym roku miało ono szczególne znaczenie gdyż była to 100 rocznica odzyskania wolności przez Polskę. Uczczenie tak podniosłego Święta odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej podczas Koncertu Patriotycznego w którym brały udział Zespoły z Gminy Leżajsk oraz zaproszeni goście z Ukrainy.

Czytaj więcej: Malina z Malenisk na Koncercie Patriotycznym w Giedlarowej

Warsztaty muzyczne w Maleniskach

Z okazji rocznicy 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci i młodzież z OK. w Maleniskach zapaliły znicze przy pamiątkowym Kamieniu Ofiar Wojny 1914 – 1918. Po powrocie do OK zostały wykonane „przeszkadzajki”, które akompaniowały przy wykonywaniu pieśni patriotycznych śpiewanych przez dzieci i młodzież. Końcowym punktem warsztatów był wspólny śpiew „małych Malinek” z Zespołem „Malina”, podczas którego zostały zaśpiewane pieśni o tematyce patriotyczno – wojennej.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne w Maleniskach

Warsztaty jesienne w Maleniskach

Jesienią dzień staje się krótszy i robi się coraz zimniej. Już teraz możemy obserwować jak liście drzew zmieniają barwę na wszystkie odcienie żółci, pomarańczy i czerwieni. Kalendarzowa jesień rozpoczęła się 23 września. Jest to doskonały czas na zabawy plastyczne celebrujące tą porę roku.
28 września w Ośrodku Kultury w Maleniskach odbyły się „Warsztaty Jesienne”, przy współpracy z Paniami: Ewelina Smycz i Alicja Szast.
Dzięki zabawom plastycznym dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdolność kreatywnego myślenia. Na warsztatach powstawały kompozycje z jesiennych liści. Powstały także kolorowe drzewa, które pozwoliły rozwinąć zdolności manualne.

Święto Wsi Maleniska

15 lipca dla naszej miejscowości był dniem wyjątkowym. Przeżywaliśmy uroczystość kościelną z okazji imienin Św. Szymona z Lipnicy zwaną Odpustem oraz „Święto Wsi Maleniska”. Uroczystości zostały rozpoczęte od Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Szymona z Lipnicy, którą celebrował biskup Ignacy Dec wraz z kustoszem Sylwestrem Skirlińskim i ojcem Dariuszem Rogiem.

Czytaj więcej: Święto Wsi Maleniska

Podkategorie