GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Ferie z Kulturą w Maleniskach

Na czas tegorocznych feriach zimowych Ośrodek Kultury w Maleniskach przygotowal atrakcyjny program zajęć i zabaw dla dzieci i młodzierzy. Warsztaty plastyczne, zajęcia taneczne i sportowe, oraz gry i zabawy wypełniały czas dzieciom w naszej placówce. W czasie ferii zimowych w Ośrodku Kultury w Maleniskach odbywały się rozgrywki w tenisa stołowego.

Czytaj więcej: Ferie z Kulturą w Maleniskach

Dzień Seniora w Maleniskach

Stało się już tradycją, że nasz Ośrodek Kultury w Maleniskach obchodzi "Dzień Seniora" w styczniowe dni, kiedy to wnuczęta składają życzenia swoim Babciom i Dziadkom. 19 stycznia w murach OK Maleniska odbyło się po raz kolejny uroczyste spotkanie. Wśród zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP – Pan Mieczyslaw Miazga, Poseł na Sejm RP – Pan Jerzy Paul, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Pan Karol Ożóg, Dyrektorka GOPS – Pani Ewa Kania, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk – Pan Marek Krauz.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Maleniskach

Malina z Malenisk na Koncercie Patriotycznym w Giedlarowej

Święto Odzyskania Niepodległości świetujemy 11 listopada.W tym roku miało ono szczególne znaczenie gdyż była to 100 rocznica odzyskania wolności przez Polskę. Uczczenie tak podniosłego Święta odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej podczas Koncertu Patriotycznego w którym brały udział Zespoły z Gminy Leżajsk oraz zaproszeni goście z Ukrainy.

Czytaj więcej: Malina z Malenisk na Koncercie Patriotycznym w Giedlarowej

Warsztaty muzyczne w Maleniskach

Z okazji rocznicy 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci i młodzież z OK. w Maleniskach zapaliły znicze przy pamiątkowym Kamieniu Ofiar Wojny 1914 – 1918. Po powrocie do OK zostały wykonane „przeszkadzajki”, które akompaniowały przy wykonywaniu pieśni patriotycznych śpiewanych przez dzieci i młodzież. Końcowym punktem warsztatów był wspólny śpiew „małych Malinek” z Zespołem „Malina”, podczas którego zostały zaśpiewane pieśni o tematyce patriotyczno – wojennej.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne w Maleniskach

Podkategorie