GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Warsztaty jesienne w Maleniskach

Jesienią dzień staje się krótszy i robi się coraz zimniej. Już teraz możemy obserwować jak liście drzew zmieniają barwę na wszystkie odcienie żółci, pomarańczy i czerwieni. Kalendarzowa jesień rozpoczęła się 23 września. Jest to doskonały czas na zabawy plastyczne celebrujące tą porę roku.
28 września w Ośrodku Kultury w Maleniskach odbyły się „Warsztaty Jesienne”, przy współpracy z Paniami: Ewelina Smycz i Alicja Szast.
Dzięki zabawom plastycznym dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdolność kreatywnego myślenia. Na warsztatach powstawały kompozycje z jesiennych liści. Powstały także kolorowe drzewa, które pozwoliły rozwinąć zdolności manualne.

Święto Wsi Maleniska

15 lipca dla naszej miejscowości był dniem wyjątkowym. Przeżywaliśmy uroczystość kościelną z okazji imienin Św. Szymona z Lipnicy zwaną Odpustem oraz „Święto Wsi Maleniska”. Uroczystości zostały rozpoczęte od Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Szymona z Lipnicy, którą celebrował biskup Ignacy Dec wraz z kustoszem Sylwestrem Skirlińskim i ojcem Dariuszem Rogiem.

Czytaj więcej: Święto Wsi Maleniska

Dzień Mamy i Taty w Maleniskach

Dzień 24 czerwca dla mieszkańców Malenisk był wyjątkową niedzielą, ponieważ w tym dniu odbyło się przedstawienie z okazji „Dnia Mamy i Taty”.
Doborowa obsada małych aktorów przygotowanych przez Panią Angelikę Maczuga pracownika OK w Maleniskach. Wykonała ciężką prace i dała wspaniały występ, który zostanie w pamięci rodziców jak i zaproszonych gości będących na widowni.

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty w Maleniskach

Podkategorie