GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Dzień Seniora w Rzuchowie

W sobotę 15 lutego w Rzuchowie po raz pierwszy swoje święto obchodzili miejscowi Seniorzy. Święto Seniora poświęcone jest ludziom w sile wieku, doświadczonych mądrością życiową, od których młodsi mogą się wiele nauczyć. To święto dla tych i o tych, co mają „srebrne włosy i złote serca”. Jest to jedyna okazja, aby być bliżej siebie.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Rzuchowie

Ferie z Kulturą w Rzuchowie

Gminny Ośrodek Kultury po raz kolejny zorganizował dla dzieci w Rzuchowie zajęcia podczas ferii zimowych. Spotkania odbywały się codziennie w godzinach od 14.00- 18.00. Mimo, że zimowa aura nie przyniosła wymarzonego śniegu, to i tak dzieci miały możliwość spędzić swój wolny czas w ciekawy i atrakcyjny sposób. Zajęcia, które odbyły się były bardzo urozmaicone.

Czytaj więcej: Ferie z Kulturą w Rzuchowie

Jesienne warsztaty kulinarne w Rzuchowie

Jesień niesie z sobą nie tylko złote liście, ale także wyjątkowe smaki. Skarby z jesiennych ogrodów zagościły na naszych stolikach. Pomidory, ogórki, papryka, pietruszka, a do tego chleb, ser, szynka, masło... Samodzielne robienie kanapek sprawiło dzieciom wiele radości, a po tym jak szybko kanapki znikały z talerzyków, bez wątpienia można wnioskować, że były niezwykle smaczne.

Czytaj więcej: Jesienne warsztaty kulinarne w Rzuchowie

Dożynki Wiejskie w Rzuchowie

Dożynki to czas podziękowań dla rolników za trud ich pracy, ale także miejsce doskonałej zabawy. Nie inaczej było w miniony czwartek 15 sierpnia w Rzuchowie. Uroczystość dożynkową zorganizowaną dla mieszkańców wsi przez Sołtysa wraz z Radą Sołecką, Ośrodkiem Kultury oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Rzuchowie zapoczątkował korowód dożynkowy, który podążał ulicami tej miejscowości.

Czytaj więcej: Dożynki Wiejskie w Rzuchowie

Podkategorie