GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Święty Mikołaj w Biedaczowie

4.12.2019 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Spotkanie ze Świętym Mikołajem" dla dzieci kl."O-I" ze Szkoły Podstawowej. Pani z biblioteki czytała dzieciom bajki o Mikołaju, a następnie opowiedzieliśmy dzieciom skąd się wziął ten wspaniały Święty. Po tym robiliśmy wspólnie Mikołaja z papieru i rysowaliśmy listy do Niego. Ponieważ byliśmy w posiadaniu laski świętego Mikołaja, każdy mógł stuknąć nią o podłogę wierząc, że w ten sposób zapewni sobie spełnienie mikołajkowych marzeń...

Czytaj więcej: Święty Mikołaj w Biedaczowie

Grzybobranie w Biedaczowie

28.09.2019 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wraz z Kołem Gospodyń "Grzybobranie". Wraz z dziećmi ruszyliśmy na wycieczkę rowerową do lasu. Tam nie tylko zbieraliśmy grzyby ale również podziwialiśmy otaczającą przyrodę.W końcu grzyby udało się znaleźć, niektórzy nawet imponujące okazy.

Czytaj więcej: Grzybobranie w Biedaczowie

Zielna w Biedaczowie

15.08.2019 r. w Kościele Parafialnym w Gwizdowie obchodziliśmy doroczne święto Matki Bożej "Zielnej”. W tym dniu święcimy wieńce, zioła i kwiaty. Zespół Śpiewaczy ,,Olszynka,, w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia w związku z tym przyjął do realizacji program "Śladami ginącej tradycji" z tej okazji, więc przygotowali okolicznościowy wieniec i przynieśli ze sobą do kościoła bukiety zielne-czyli tradycyjne ,,ziele”.

Czytaj więcej: Zielna w Biedaczowie

Podkategorie