GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Parafialne spotkanie opłatkowe

20.01.2019 r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbyło się "Parafialne spotkanie opłatkowe ", na które przybyli :Ks.Proboszcz Kazimierz  Rojek wraz z Ks.Stanisławem Pawulem. Spotkanie rozpoczął Ks.Proboszcz  modlitwą i dzieleniem się opłatkiem. Dzieci ze Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Katechetki zaprezentowały ciekawe "Jasełka" a zespół "OLszynka" prowadził śpiew  tradycyjnych kolęd.Na zakończenie wszyscy bawili się guizem na tema  życia Parafii przygotowanym przez Ks. Rojka. Uczestnicy otrzymali  nagrody ufundowane przez Ks.Proboszcza.

Czytaj więcej: Parafialne spotkanie opłatkowe

Dzień Seniora w Biedaczowie

12.01.2019r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Dzień Seniora". W tym roku trzy pary obchodziły swoje jubileusze zawarcia związku małżeńskiego. Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko wręczył z tej okazji okolicznościowe dyplomy, kwiaty i prezenty. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Ks. senior Stanisław Pawul, Dyr GOK-Marek Krauz, Radny-Łukasz Fleszar i komendant OSP Tadeusz Matuszek. W części artystycznej Zespół śpiewaczy "Olszynka" zaprezentował widowisko "U stryka po kolędzie". Wystąpiły również dzieci: Borys Szewc i Szymek Jagustyn, które grały i śpiewały kolędy. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy kolędy a dla chętnych była również chwila na zabawę taneczną. Obsługę kulinarną imprezy wykonało KGW w Biedaczowie a sponsorem była Piekarnia w Żołyni, która ufundowała okolicznościowe chleby dla jubilatów i wypieki cukiernicze.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Biedaczowie

Orszak Trzech Króli w Gwizdowie

06.01.2019 r. w Biedaczowie odbył się kolejny "Orszak Trzech Króli" zorganizowany przez organizacje działające przy Kościele Parafialnym w Gwizdowie. Kolorowy orszak przeszedł ulicami Gwizdowa i Biedaczowa prezentując po drodze jasełka uliczne i śpiewając kolędy. Na zakończenie dla wszystkich zebranych czekała grochówka i ciasto od sponsorów. Ośrodek Kultury w Biedaczowie brał udział w obsłudze technicznej imprezy.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli w Gwizdowie

Opłatek w Szkole Podstawowej w Biedaczowie

20.12.2018r. Zespół Śpiewaczy "Olszynka" wziął udział w spotkaniu opłatkowym z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Biedaczowie.
Zaśpiewaliśmy dzieciom stare kolędy i pastorałki, opowiedzieliśmy jak to dawniej chodziło się po kolędzie. Aby wszyscy poczuli smak zbliżających się świąt, poczęstowaliśmy  zebranych  świątecznymi piernikami ,a na zakończenie zaśpiewaliśmy  razem "Wśród nocnej ciszy". W ten to właśnie sposób zanieśliśmy dzieciom polską tradycję do szkoły.

Czytaj więcej: Opłatek w Szkole Podstawowej w Biedaczowie

Warsztaty bożonarodzeniowe w Biedaczowie

W dniach 13-14 .12.2018 r. w Ośrodku Kultury odbyły  się warsztaty bożonarodzeniowe  dla dzieci i dorosłych. Wykonywaliśmy bombki z filcu, choinki, mikołaje z mchu i aniołki  z papieru. Natomiast zapach świąt można było  poczuć  podczas pieczenia pierniczków, które  wykonały panie z  KGW   dla dzieci ze Szkoły Podstawowej, którymi będą  częstowane podczas spotkania opłatkowego.

Czytaj więcej: Warsztaty bożonarodzeniowe w Biedaczowie

Podkategorie