"Nasza jest noc" w giedlarowskim GOK-u

noc giedlarowaW niedzielę 17 czerwca br. giedlarowska publiczność przeniosła się w magiczną podróż w czasie w spektaklu muzycznym „Nasza jest noc" w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego „Broadway" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej...

21 edycja Włościańskiego Jadła za nami!

jadlo mW minione niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Giedlarowej rozpoczęły się XXI Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło". Do wspólnego świętowania włączyła się liczna grupa zaproszonych gości- przedstawicieli władz samorządowych wojewódzkich, powiatowych i gminnych, przedstawicieli firm, organizacji, instytucji i stowarzyszeń z terenu gminy, przedstawicieli sponsorów.

Czytaj więcej...

"Nasza jest noc" - nowe przedsięwzięcie Teatru Muzycznego "Broadway"

naszanoc1Po pięciu musicalowych realizacjach Dziewczynki z zapałkami, Małego Księcia, Skrzypka na dachu, Romea i Julii oraz Stacji Broadway i w oczekiwaniu na grudniową premierę nowego przedsięwzięcia GOK Gminy Leżajsk postanowił przygotować dla widzów kolejną muzyczną propozycję.

Czytaj więcej...

Maraton Boogie na Mistrzostwach Polski w Pionkach

maraton boogieTradycyjnie, co roku, przełom marca i kwietnia, to święto dla wszystkich tancerzy Boogie Woogie w Polsce. Tak też stało się w tym roku - 7 kwietnia w Pionkach - na tej najważniejszej imprezie wystartowało 9 par z Klubu Maraton Boogie w Giedlarowej. 

Czytaj więcej...

Kolejny sukces giedlarowskiego Folusza

sedziszowW ostatni weekend kwietnia br. czyli 28-29.04 2018 r. odbył się Jubileuszowy XXX Wojewódzki Konkurs LUDOWE OBRZĘDY I ZWYCZAJE w Sędziszowie Małopolskim. Jako że FOLUSZ z Giedlarowej jest stróżem lokalnych tradycji, dzięki uprzejmości dyrektora GOK, wziął udział w tymże konkursie.

Czytaj więcej...

75 rocznica pacyfikacji wsi Giedlarowa

pacyfikacja mII wojna światowa to trudny okres dla mieszkańców Giedlarowej: stacjonowanie wojsk niemieckich, aresztowania, wywózki do Niemiec i obozów koncentracyjnych. 7 maja 1943 r. miała miejsce pacyfikacja wsi.

Czytaj więcej...

Gminne uroczystości trzeciomajowe w Przychojcu

gminny3maj3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Czytaj więcej...

Wernisaż patriotycznej wystawy pokonkursowej w Giedlarowej

wernisazW dniu 29 kwietnia 2018 roku w sali widowiskowej GOK w Giedlarowej miał miejsce wernisaż pokonkursowej wystawy patriotycznej zorganizowanej wspólnie przez GOK Gminy Leżajsk i Zespół Szkół w Giedlarowej, w czasie którego odbyło się wręczenie nagród laureatom.

Czytaj więcej...

Kwietniowe Harce Teatralne w Giedlarowej

harceW dniu 27 kwietnia 2018 r. GOK w Giedlarowej po raz dwudziesty szósty zorganizował Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn: „Kwietniowe Harce Teatralne".

Czytaj więcej...

Spotkanie z żywym świadkiem historii w Giedlarowej

batory mDnia 20 kwietnia 2018 roku w Ośrodku Kultury w Giedlarowej miało miejsce spotkanie z Franciszkiem Batorym, bratem mra Józefa Batorego ps. "Argus", „Wojtek", „August", „Orkan", „żołnierza niezłomnego", który wraz z sześcioma innymi członkami IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" był przez trzy lata więziony i torturowany, a następnie 1 marca 1951 r. zamordowany strzałem w tył głowy w kazamatach mokotowskiego więzienia w Warszawie.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do zgłoszenia grupy na Włościańskie Jadło 2018!

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk organizuje Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło", w dniu 27 maja 2018 r. o godz. 15.00 na stadionie sportowym w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

Giedlarowska palma wielkanocna

giedlarowska palmaOd 9 marca w Ośrodku Kultury w Giedlarowej wszyscy mieszkańcy wsi mogli przyłączyć się do przygotowania Palmy Wielkanocnej, która stanie w naszym parafialnym kościele.

Czytaj więcej...

Niezwykła wizyta w giedlarowskim GOK-u

wizyta usa6 kwietnia Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego i Gminę Leżajsk odwiedziła liczna delegacja polsko-amerykańska. Wizyta ta miała związek z powołaniem Polskiej Izby Handlowej w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej...

Warszawsko-giedlarowska Boogiemania 2018

boogiemaniaOgromne emocje towarzyszyły uczestnikom warsztatów tanecznych, które zostały zorganizowane 10 –11 marca w Warszawie z okazji 10 lecia klubu SwingStep.pl.

Czytaj więcej...

Giedlarowskie talenty na Pucharze Polski w Boogie Woogie Chełm 2018

boogie chelmW radosnych nastrojach wrócili z zawodów Pucharu Polski w Boogie Woogie tancerze Zespołu Maraton Boogie Giedlarowa. 10 lutego 2018 roku na scenie Chełmskiego Domu Kulturu rywalizowały najlepsze pary z taneczne z klubów z terenu całej Polski.

Czytaj więcej...

Dzień Sołtysa w Giedlarowej

soltysiSołtysi pełnią służbę dla dobra innych, są opiekunami wsi, najlepiej znają problemy i potrzeby lokalnego środowiska. Zmieniająca się rzeczywistość powoduje, że dziś pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczeństw na obszarach wiejskich.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedsiębiorcami w GOK w Giedlarowej

przedsiebiorcyWłaściciele firm różnych branż prowadzący działalność gospodarczą na terenie gminy Leżajsk odpowiedzieli na zaproszenie wójta Krzysztofa Sobejko i wzięli udział w spotkaniu pod hasłem: "Propozycje dla przedsiębiorców. Zmiany w prawie. Wsparcie dla firm".

Czytaj więcej...

„Karnawał Góralski” z udziałem foluszowych kolędników

bukowina mPo udanych występach na początku sezonu kolędniczego w dniach 10-11.02.2018 r. Foluszanie wzięli udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych pn. „Karnawał Góralski" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Czytaj więcej...

„Folusz” na Wątkach Folkloru Ludowego w Starym Dzikowie

dzikowW dniu 4 lutego 2018 r. Zespół „Folusz" z Giedlarowej gościł na deskach GOK w Starym Dzikowie na Regionalnym Przeglądzie Grup Obrzędowych pn: „Wątki Folkloru Ludowego".

Czytaj więcej...

Dzień Seniora w Hucisku

senior huciskoW dniu 4 lutego br. w Szkole Podstawowej w Hucisku odbyło się doroczne spotkanie seniorów zorganizowane przez Wójta Gminy Leżajsk, GOK Gminy Leżajsk, Radnego Wojciecha Lorysia, Sołtysa Adama Stępnia i KGW w Hucisku na czele z przewodniczącą Grażyną Buczkowską.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

dzienmamytaty m

konkursdebno m

wakacjegiedl m 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1263022
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
240
236
1946
1571
5903
7082
1263022

Twoje IP: 54.159.91.117
Server Time: 2018-06-23 23:28:51

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt