Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzawicach

Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzawicach powstało na początku lat 60 - tych. Pierwszą przewodniczącą była Maria Pustelny, kolejną Maria Helit i Anna Horoszko. Od 1993 roku przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich do chwili obecnej jest Zofia Niemczyk. Koło Gospodyń Wiejskich przez lata swej działalności aktywnie uczestniczyło w kursach gotowania i pieczenia, haftu, robienia na drutach, kroju i szycia. Gospodynie zdobytą wiedzę wykorzystywały w swoim gospodarstwie domowym.kgw1
Na Międzynarodowych Targach Rolniczych POLAGRA - FARM 2003 KGW z Wierzawic otrzymało „Perłę" za pierogi jaglane w trzeciej edycji konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo".
Pierogi na jagłach znalazły się wśród 20 najlepszych potraw tzw."Pereł" nagrodzonych przez komisję konkursową, która wybierała spośród 200 potraw wyłonionych w 17 finałach regionalnych.
KGW z Wierzawic corocznie bierze udział w imprezie „Włościańskie jadło" prezentując potrawy regionalne - pierogi z kaszą jaglaną i serem, gołąbki z kaszą jaglaną i kiełbasą, kapusta z grochem, domowy smalec, kwaśna kasza na jagłach.
W 2013 r. wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Wierzawice realizowało projekt „Zasmakuj w tradycji wierzawickich potraw" skierowany do mieszkańców Wierzawic w szczególności do dzieci i młodzieży.
Celem projektu było promowanie regionalnych produktów i potraw.
Koło Gospodyń Wiejskich jest współorganizatorem imprez organizowanych przez Ośrodek Kultury w Wierzawicach między innymi: „ Kapuścianego Jarmarku", "Dnia Seniora", "Dożynek gminnych" oraz wielu innych.
kgw2Do Koła Gospodyń Wiejskich należą: Zofia Niemczyk, Renata Czerwonka, Józefa Piziak, Barbara Helit, Maria Łaszczowska, Maria Fimiarz, Anna Kupras, Katarzyna Dziob, Anna Miś, Aniela Nyc, Irena Walania, Elżbieta Grunt, Zofia Popowicz, Henryk Czerwonka.

Zapraszamy

 rzuchowtaniec m

fitnes m

fitness m 

 

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1230265
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
58
302
2846
3693
8862
13153
1230265

Twoje IP: 54.147.147.224
Server Time: 2018-02-18 08:23:11

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt