Festiwal kolęd i Pastorałek w Wierzawicach

Protokół

z Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego w Ośrodku Kultury w Wierzawicach w dniu 12 stycznia 2023r.

W konkursie wzięło udział  11 solistów,  2  duety i  3 zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Do konkursu zgłosiły  się reprezentacje szkół: Szkoła Podstawowa z Biedaczowa z panią Katarzyną Helit,  Szkoła Podstawowa z Chałupek Dębniańskich z panią Elżbietą Wnęk, ZS w Giedlarowej z p. Anną Bzdek, ZS w Brzózie Królewskiej z panią Anną Paluch,  ZS w Dębnie z p. Hubertem Hadro,  ZS w Wierzawicach z p. Eweliną Wiatrowicz i Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich z p. Elżbietą Wnęk.

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodniczący ks. Jan Szczepaniak Proboszcz Parafii Chałupki Dębniańskie,

– Marek Krauz – Dyrektor GOK Gminy Leżajsk,

– Lucyna Powroźnik – V-ce Dyrektor ZS w Wierzawicach,

– Magdalena Niemczyk – V-ce Dyrektor GOK Gminy Leżajsk,

– Marek Gołąb – nauczyciel w ZS w Wierzawicach

przyznała następujące Nagrody i wyróżnienia w I grupie wiekowej soliści:

I miejsce – Joanna Stopyra z ZS w Giedlarowej,

Jakub Moskal z ZS w Wierzawicach,

Wojciech Moskal z ZS w Wierzawicach,

II miejsce _- Alicja Daź z ZS w Biedaczowie,

– Antonina Kaszowska – z ZS w Dębnie,

III miejsce – Milena Lewcio z ZS w Debnie,

Natalia Pysz z ZS w Dębnie,

Nina Stopyra z ZS w Biedaczowie,

W kat. Zespoły:

I miejsce: Canta Rhei z Ośrodka Kultury z Chałupek Dębniańskich

Nagrodę Aniołka Szczęściarza ks. Jan Szczepaniak przyznał Ninie Stopyra.

W II grupie wiekowej w kat. Soliści:

I miejsce –  Amelia Kojder- z ZS w Dębnie,

Julia Kulpa- z ZS w Wierzawicach,

II miejsce- Zofia Pyć z ZS w  Wierzawicach,

W kat. duety:

I miejsce – Kamila Szozda i Marlena Leja ze SP w Biedaczowie,

– Grzegorz Krzywonos i Oliwia Kondub z ZS w Giedlarowej

W kat. Zespół wokalno-instrumentalny:

I miejsce: – Zespół „Humoreska” z ZS w Brzózie Królewskiej,

W kat. Zespół wokalny:

I miejsce- Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich.

Komisja składa podziękowanie solistom, zespołom za udział w festiwalu,

nauczycielom, opiekunom za zaangażowanie i pracę włożoną na rzecz zachowania i przekazywania tradycji bożonarodzeniowych, rozwój edukacji i wyrabianie nawyku czynnego uczestnictwa w kulturze dzieci i młodzieży. Swoją obecnością zaszczyciła nas również  pani Paulina Łabaziewicz-  ds. promocji w Gminie Leżajsk,  uczestnikom towarzyszyli rodzice i dziadkowie, oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Organizatorzy GOK Gminy Leżajsk, OK w Wierzawicach dziękują komisji konkursowej za pracę w wytypowanie zwycięzców, sponsorom za ufundowanie nagród: LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy”, ks. proboszczowi Janowi Szczepaniakowi  Parafii Chałupki Dębniańskie, Wójtowi Gminy Leżajsk p. Krzysztofowi Sobejko, Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, Księgarni J. Żołynia w Leżajsku.

Dziękujemy ks. Wikaremu Wojciechowi Janusz z Parafii Wierzawice, za prowadzenie Festiwalu.

Podczas trwania festiwalu z gościnnie wystąpiła Kasia Czop, która zaśpiewała dwie  kolędy.

Dekorację wykonał Krzysztof Pęcak wraz z Elżbietą Kula.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zostali poczęstowani słodkim wafelkiem i ciepłą herbatką.