GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Zespoły - Piskorowice

GRUPA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Grupa została założona w 1999r. w Ośrodku rekodzielo2Kultury w Piskorowicach przez instruktora Krystynę Wanat.

Na przestrzeni lat skład grupy zmieniał się-najpierw należały do niej osoby dorosłe i dzieci-obecnie dzieci i młodzież szkolna.

Na zajęciach uczestnicy mają możliwość zapoznać się z różnorodnymi technikami: haft krzyżykowy, koronka, tkanina artystyczna, bibułkarstwo, wykonywanie stroików świątecznych i plam wielkanocnych. Członkowie grupy biorą udział w wystawach, gdzie prezentują swoje prace. Często zdobywają nagrody w konkursach - np. w Gminnym Konkursie na palmy wielkanocne, szopki i dekoracje świąteczne.

Dzieci uczestniczą też w kółku plastycznym poznając nowe i ciekawe techniki rysunku.

Skład grupy corocznie się zmienia, obecnie należą do niej dzieci szkolne: Anna Beńko, Gabriela Szary, Diana Czapla, Klaudia Kubat, Madzia Kubat, Kamila Szary, Beata Serafin, Magdalena Brzuszko, Zuzanna Brzuska, Aleksandra Dudek, Regina Kowcz, Izabela Gawaluch.

rekodzielo1

DZIECIĘCY TEATRZYK "NIEZAPOMINAJKA"

Teatrzyk został założony w 2008 r. w Ośrodku Kultury w Piskorowicach przez instruktora – Krystynę Wanat.

Teatrzyk corocznie prezentuje nowĄ premierę- przygotowując mało znane bajki z literatury dziecięcej.

Corocznie dzieci z Teatrzyku biorą udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych organizowanych przez GOK Gminy Leżajsk.

Działalność teatrzyku jest zawsze dużym wsparciem przy organizacji lokalnych imprez tj. Dzień Kobiet, Dzień Seniora, Dzień Matki, itp. a także bierze udział w licznych przeglądach organizowanych przez GOK Gminy Leżajsk.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE „WYPALANIE OBRAZÓW NA SKLEJCE"

prowadzone przez artystę ludowego p. Kazimierza Stępnia.