GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Koncert Maryjny w Dębnie

23 maja 2021 roku w Kościele Parafialnym Pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębnie, odbył się koncert ph. "Do Ciebie Matko..." - w hołdzie i ku czci Matki Boskiej. Było to wotum dziękczynne dla Maryi za jej opiekę nad nami w tym jakże trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii.

Czytaj więcej: Koncert Maryjny w Dębnie

Serca z masy solnej na walentynki

Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. My natomiast zamiast listów postanowiliśmy przygotować serduszka z masy solnej dla naszych sympatii, koleżanek, kolegów lub rodziców, aby wyrazić jak bardzo ich lubimy, kochamy i dziękujemy że przy nas są.

Czytaj więcej: Serca z masy solnej na walentynki

Ferie z Kulturą i Biblioteką w Dębnie

Jak co roku w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się zajęcia podczas ferii zimowych 2021. Zostały one zorganizowane we współpracy z Panią Magdaleną Wojtyna z Biblioteki Publicznej w Dębnie. Dzieci podczas zajęć feryjnych wykonywały figurki z masy solnej pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Pęcaka (plastyk z Ośrodka Kultury w Wierzawicach), z okazji dnia Babci i Dziadka wykonywały upominki dla kochanych dziadków.

Czytaj więcej: Ferie z Kulturą i Biblioteką w Dębnie

Rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszy wiersz lub modlitwę do Jana Pawła II

W dniu ‪19 października odbyło się rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszy wiersz lub modlitwę do Jana Pawła II Ph. „TOTUS TUUS – Cały Twój”. Honorowy Patronat nad konkursem objęli Starosta Leżajski oraz Wójt Gminy Leżajsk.
Dzięki wsparciu dobrych ludzi, mogliśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

Czytaj więcej: Rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszy wiersz lub modlitwę do Jana Pawła II

Dożynki Wiejskie w Dębnie

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Dożynki mają długą tradycję na ziemiach polskich. Wieniec dożynkowy nazywany był „plonem” i uosabiał wszystkie zebrane plony i urodzaj. W Dębnie w dniu 15 sierpnia mieszkańcy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.

Czytaj więcej: Dożynki Wiejskie w Dębnie

Święto Wsi Dębno za nami!

W dniu 19.07.2020 na placu przy Ośrodku Kultury w Dębnie odbyło się Święto Wsi Dębno. Wydarzenie to współorganizowane przez GOK Gminy Leżajsk, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Ośrodek Kultury w Dębnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dębnie uświetniły występy: Zespołu Śpiewaczego DĘBNIANIE, Zespołu CANTILENAE, Zespołu Śpiewaczo-obrzędowego BRZOZOKI z Brzózy Królewskiej oraz Solistek STUDIA PIOSENKI działającego przy Ośrodku Kultury w Dębnie.

Czytaj więcej: Święto Wsi Dębno za nami!

Wakacje z Kulturą w Dębnie

Na początku lipca w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się Wakacje z Kulturą. Dzieci podczas zajęć miały możliwość poznać ciekawe gry i zabawy ruchowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Pani z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębnie odwiedziła Ośrodek Kultury, by nauczyć dzieci jak robić piękne i kolorowe kwiaty z krepiny.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Dębnie

Tłusty czwartek w Dębnie

Dnia 13.02.2020 r. do Ośrodka Kultury w Dębnie zaglądnęła gromadka głodomorków ze świetlicy szkolnej z Zespołu Szkół w Dębnie wraz z opiekunką Panią Haliną Cebula. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy ciasto na gofry, które po wypieczeniu dzieci samodzielnie ozdabiały słodkościami i owocami.

Czytaj więcej: Tłusty czwartek w Dębnie

Walentynkowe warsztaty plastyczne w Dębnie

14 luty to święto miłości, z tej okazji z dziećmi tworzyliśmy własnoręcznie robione kartki - od serca dla serca. Dla mamy, dla taty, dla siostry, dla brata lub dla Pani Nauczycielki, dzieci wręczyły je temu kogo darzą szczególną sympatią.
Dzieci dostały wcześniej przygotowane małe serduszka z gipsu, które mogły pomalować wedle własnego pomysłu i wręczyć wraz z kartką dla swojej sympatii.

Czytaj więcej: Walentynkowe warsztaty plastyczne w Dębnie

Delegacja z Bośni i Hercegowiny oraz USA w Dębnie

W dniu 16.01.2020 r. mieliśmy przyjemność gościć delegacje z Bośni i Hercegowiny oraz Stanów Zjednoczonych. Nasze spotkanie rozpoczął mecz samorządowców Polska - Bośnia i Hercegowina. Po jego zakończeniu przenieśliśmy się do Ośrodka Kultury, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich przy pomocy Zespołu Cantilenae oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno zadbało o podniebienia naszych gości.

Czytaj więcej: Delegacja z Bośni i Hercegowiny oraz USA w Dębnie

Koncert Kolęd w Dębnie

W dniu 19.01.2020 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębnie odbył się koncert kolęd. Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewali: przedszkolaki i młodzież z Zespołu Szkół w Dębnie, soliści ze STUDIA PIOSENKI działającego przy Ośrodku Kultury w Dębnie, Zespół CANTILENAE, Zespół Śpiewaczy DĘBNIANIE, trio wiolonczelowe oraz Chór mieszany MICHAEL z Kańczugi.

Czytaj więcej: Koncert Kolęd w Dębnie