GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Solistki ze STUDIA PIOSENKI z OK w Dębnie na Festiwalu kolęd i pastorałek w Wierzawicach

W dniu 10.01.2020 r. solistki ze STUDIA PIOSENKI działającego przy Ośrodku Kultury w Dębnie wzięły udział w konkursie wokalnym kolęd i pastorałek w Wierzawicach. Do Dębna żadna z nich nie wróciła z pustymi rękami.
Zajęte miejsca i nagrody zdobyte podczas konkursu jeszcze bardziej zmotywowały je do dalszej pracy.

Czytaj więcej: Solistki ze STUDIA PIOSENKI z OK w Dębnie na Festiwalu kolęd i pastorałek w Wierzawicach

W Dębnie zapachniało świętami

Dnia 12 grudnia w Ośrodku Kultury dzieci z przedszkola oraz ze świetlicy z Zespołu Szkół w Dębnie piekły pierniczki. Dzieci samodzielnie zrobiły ciasto, rozwałkowały je oraz wykroiły formy. Najprzyjemniejsze oczywiście, oprócz jedzenia pierniczków, było ich dekorowanie. Na choince w Ośrodku Kultury zawisło kilka pierniczków przyozdobionych przez dzieci, reszta została oczywiście zjedzona.

Czytaj więcej: W Dębnie zapachniało świętami

Narodowe Czytanie w Dębnie

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Dębnie

Koncert Papieski w Dębnie

W dniu 13 października 2019 r. obchodziliśmy XIX Dzień Papieski ph. "WSTAŃCIE - CHODŹMY!". Tematami rozważań w tym roku są: I Pielgrzymka do Ojczyzny św. Jana Pawła II oraz Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia. Tegoroczny Dzień Papieski jest ponadto otwarciem roku obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.  

Czytaj więcej: Koncert Papieski w Dębnie

Warsztaty plastyczne w OK w Dębnie

W dniu 11 października w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się warsztaty plastyczne, w których uczestniczyły dzieci z świetlicy szkolnej wraz z opiekunami Panią Haliną Cebula oraz Panią Magdaleną Wojtyna. Dzieci podczas warsztatów wykonywały piękne, własnoręcznie robione laurki dla nauczycieli, według własnego pomysłu, które wręczyły w Dzień Nauczyciela swoim ulubionym nauczycielom. Warsztaty odbyły się przy współpracy z Zespołem Szkół w Dębnie oraz Biblioteką Publiczną w Dębnie.

Dożynki wiejskie w Dębnie

Dożynki wiejskie w sołectwie Dębno odbyły się dnia 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a u nas w kraju znane pod nazwą Matki Boskiej Zielnej.
Tradycyjnie z pod Ośrodka Kultury wyruszył barwny korowód delegacji rolników, Kombinatu Rolniczego i Koła Gospodyń, którzy przemierzyły drogę ze śpiewem do kościoła parafialnego. 

Czytaj więcej: Dożynki wiejskie w Dębnie

Zespół Cantilenae na Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Tryńczy

W niedzielne popołudnie dnia 14 lipca 2019 r. na placu rekreacyjnym obok Urzędu Gminy w Tryńczy odbył się XII Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy. W bieżącym roku w biesiadzie wziął udział zespół „CANITILEANE” działający przy Ośrodku Kultury w Dębnie, który zajął III miejsce w dziedzinie: zespoły wokalno-instrumentalne. Było to ogromne wyróżnienie dla zespołu.

Czytaj więcej: Zespół Cantilenae na Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Tryńczy