GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Piknik Rodzinny w Dębnie

Dnia 9 czerwca 2019r w Dębnie zgodnie z wieloletnią tradycją , odbył się już 14 Piknik Rodzinny. Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Zespół Szkół w Dębnie, Gminny Ośrodek Kultury zapewnił scenę. Ośrodek Kultury w Dębnie też włączył się w przygotowanie w porozumieniu z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Leżajsku zorganizował konkurs dla dzieci z cennymi nagrodami, za co sponsorowi serdecznie dziękujemy, a KGW przygotowało obiad dla zespołów tanecznych z Ukrainy. 

Czytaj więcej: Piknik Rodzinny w Dębnie

Koncert Maryjny w Dębnie

W dniu 23 maja 2019r w Kościele Parafialnym w Dębnie odbył się Koncert Pieśni Maryjnych. Koncert ten dedykowaliśmy naszym mamom z okazji zbliżającego się święta Dnia Matki. Bycie Matką to najcięższa praca, największa odpowiedzialność i najpiękniejsze co może się przydarzyć. 

Czytaj więcej: Koncert Maryjny w Dębnie

Warsztaty kulinarne w Dębnie

W dniu 15 maja 2019 r. w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyły dzieci z świetlicy szkolnej wraz z swoim opiekunem Panią Haliną Cebula. Na tych warsztatach dzieci własnoręcznie przygotowały pizzę dla siebie. Zajęcia takie podobają się dzieciom i chętnie w nich uczestniczą.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne w Dębnie

Turki – Wielkanocna Straż Grobowa w Dębnie

Święta Wielkanocne nieodzownie łączą się z symbolicznym grobem Chrystusa w kościele, przy którym wartę honorową pełni straż grobowa popularnie zwana Turkami. Turki pilnują grobu od Wielkiego Piątku do mszy rezurekcyjnej w Wielką Niedzielę. Tradycja straży grobowej w naszej miejscowości ma bogatą historię. Tradycyjnie co roku Turki pełną wartę honorową przy Grobie Pańskim.

Czytaj więcej: Turki – Wielkanocna Straż Grobowa w Dębnie

Niedziela Palmowa w Dębnie

Niedziela palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia przychodzimy do Kościoła z palmami, które są symbolem odradzającego się życia. Nawiązując do tradycji w miejscowości Dębno Koło Gospody Wiejskich przygotowało palmę wielkanocną, która została poświęcona w kościele parafialnym podczas Mszy Świętej.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa w Dębnie

Delegacja z Serbii w Ośrodku Kultury w Dębnie

W dniu 28 marca 2019 r. w Ośrodku Kultury w Dębnie zagościła delegacja z Serbii. Zaproszeni goście też nas nie zawiedli, a byli wśród nich Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Pan Marek Krauz, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Krawiec, Radny Dębna Pan Rafał Kaliński, sołtys naszej wsi Pan Wiesław Perykasza, ksiądz proboszcz Tadeusz Barcikowski.

Czytaj więcej: Delegacja z Serbii w Ośrodku Kultury w Dębnie

Ferie w Ośrodku Kultury w Dębnie

Podczas ferii zimowych w Ośrodku Kultury w Dębnie organizowane były różne ciekawe zajęcia. Dzieci które przyszły na zajęcia na pewno się nie nudziły, ponieważ zajęcia były bardzo urozmaicone. Przygotowano warsztaty plastyczne, artystyczne. Na zajęciach artystycznych prowadzonych przez Panią Andżelikę wykonano z włóczki kolorowe , puszyste kociaki.

Czytaj więcej: Ferie w Ośrodku Kultury w Dębnie

Dzień Seniora w Dębnie

27 stycznia 2019 roku w Dębnie uroczyście obchodziliśmy Dzień Seniora. Tym razem seniorzy nas nie zawiedli, sala widowiskowa Ośrodka Kultury była pełna.
Byli wśród nas zaproszeni goście w osobach: ks. prob. Tadeusz Barcikowski, ks. senior Jan Mromliński, Wójt gminy Pan Krzysztof Sobejko, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Karol Ożóg, przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Krawiec, radny Dębna Pan Rafał Kaliński, dyrektor GOK w Giedlarowej Pan Marek Krauz, dyr. szkoły Pani Anna Lucewicz, sołtys Wiesław Perykasza.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Dębnie