GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Jubileusz 15-lecia Zespołu Dębnianie z Dębna

W dniu 27 października 2018 r. Zespół Śpiewaczy „Dębnianie” działający przy Ośrodku Kultury w Dębnie świętował swoje 15 urodziny. Z tej też okazji Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu finansowym Lokalnej Grupy Działania „Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy” w Wierzawicach zorganizowali imprezę pt. „Bo radość jest w nas”. W tym dniu byli z nami Wójt Gminy Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Marek Krauz, Prezes Lokalnej Grupy Działania Pani Magdalena Niemczyk  oraz koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionych Kół. 

Czytaj więcej: Jubileusz 15-lecia Zespołu Dębnianie z Dębna

Pomoc Dębna dla Ukrainy

Już po raz drugi Ośrodek Kultury w Dębnie zorganizował akcję pomocy dla Polaków, oraz Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi na Ukrainie.  Uczniowie Zespołu Szkół w Dębnie i mieszkańcy Dębna bardzo pozytywnie odpowiedzieli na ten apel, a w tym razem do naszej akcji dołączyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach.

Czytaj więcej: Pomoc  Dębna dla Ukrainy

Dzień Papieski w Dębnie

Dnia 14 października 2018r. w całym kraju obchodzony był XVIII Dzień Papieski pt. „Promieniowanie ojcostwa” W tym Dniu Papieskim nasze rozważania
i działania skupiamy wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W bieżącym roku przeżywać będziemy: 60 rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły,40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Metropolity Krakowskiego. Dzień Papieski przeżywamy w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej: Dzień Papieski w Dębnie

Niezapomniane Dożynki Gminne w Dębnie za nami!

19 sierpnia 2018 r. w Dębnie odbyło się tradycyjne święto plonów, Dożynki Gminne, w których wzięło udział 13 delegacji wieńcowych z terenu gminy Leżajsk. Liczny udział zaproszonych gości, zespołów i mieszkańców gminy spowodował, że stadion sportowy przy Zespole Szkół w Dębnie tętnił życiem. Tradycyjnie wszystkie delegacje dożynkowe w barwnym orszaku przemierzyły ulice sołectwa Gospodarzy zapraszając pięknym śpiewem wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania.

Czytaj więcej: Niezapomniane Dożynki Gminne w Dębnie za nami!

Aktywny lipiec zespołów z Dębna

W dniu 22 lipca 2018r. w miejscowości Wierzawice odbyła się impreza pod hasłem: Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. W konkursie tym gościło bardzo dużo wystawców z całego województwa podkarpackiego, którzy rywalizowali w tym konkursie. Koło Gospodyń Wiejskich z Dębna również przygotowało potrawy na konkurs i wzięło udział w części artystycznej.

Czytaj więcej: Aktywny lipiec zespołów z Dębna

Wakacje i ognisko z OK w Dębnie

Tegoroczne wakacje w Ośrodku Kultury w Dębnie upłynęły szybko, miło i ciekawie. Kto skorzystał z tej oferty mógł miło spędzić ten czas. Były lekcje nauki wyszywania techniką krzyżykową, zabawy na świeżym powietrzu , gry i zabawy świetlicowe, oraz zajęcia taneczne. Metodą decupache wyklejano różne naczynia szklane. Przy współpracy miejscowej Biblioteki wyświetlano bajki dla dzieci , oraz było wspólne czytanie bajek i malowanie postaci z tych bajek.
W dniu 11 lipca w Gospodarstwie Agroturystycznym u Czesławy i Tadeusza Tupaj spotkała się zaprzyjaźniona grupa rowerowa dzieci i młodzieży z Chałupek Dębniańskich i Dębna. Tydzień wcześnie grupa Dębniańska gościła w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich, miłe przyjęcie, dobre integracyjne spotkanie. W gospodarstwie było wiele atrakcji rozgrywki sportowe, gra w bilard, zjeżdżalnie, huśtawki i skoki na trampolinie, oraz zabawy wymyślone przez dzieci. Na zakończenie kiełbasa z grilla i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Wakacje z OK w Dębnie

Koniec roku szkolnego i w końcu dzieci i młodzież doczekali się upragnionych wakacji. Dla tych którzy te wakacje chcą spędzić w swojej miejscowości Ośrodek Kultury przygotował różne zajęcia.
Dnia 3 lipca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny wcześniej ogłoszony, który zorganizowaliśmy z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości pt.
„ Polska Niepodległa 1918 – 2018” Szkoda że tych prac wpłynęło mało, ale te które zostały namalowane były bardzo ładne. Zwycięscy otrzymali nagrody które ufundował GOK Giedlarowa.
Odbyło się też spotkanie z wolontariuszami AISECU Rzeszów pod hasłem „Poznajemy kultury naszych przyjaciół” w ramach programu HEALTH +
W Dębnie gościliśmy studentkę ze Stanów Zjednoczonych.
Na to spotkanie zaprosiliśmy młodzież i dzieci. Obejrzeli oni ciekawą prezentację o Stanach Zjednoczonych, którą przedstawiła nam studentka. Następnie wspólnie przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników obiad, oczywiście były nasze polskie potrawy pierogi ruskie, z borówkami
i szarlotka.
Potem wybraliśmy się na spacer po Dębnie, pokazaliśmy jej miejscową szkołę, bibliotekę, bardzo jej się podobało. Dzięki pomocy Pana Dariusza Rupara i jego żony nie było bariery językowej, mogliśmy się porozumiewać i wiele ciekawych informacji nawzajem sobie przekazaliśmy.

Piknik sportowo-rekreacyjny w Dębnie

piknikdebnoW dniu 10 czerwca 2018r. w Dębnie Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Wójt Gminy Leżajsk, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dębnie zorganizowali piknik sportowo – rekreacyjny pt."Człowiek najlepszą inwestycją" realizowany i dofinansowany w ramach projektu NAWIGATOR i Programu Wspierania Ekonomi Społecznej realizowanego przez Podkarpacki Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.

Czytaj więcej: Piknik sportowo-rekreacyjny w Dębnie