GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Warsztaty plastyczne w Brzózie Królewskiej

Kolejne zajęcia plastyczne za nami. Za oknami jesień, a w Ośrodku Kultury jeże, jeżyki wykonane różnymi technikami przez małych uczestników warsztatów. Dzieci malowały, wyklejały, rysowały. Nie odstraszała nawet jesienna niepogoda jeśli spędziło się czas przy ciekawych zajęciach w towarzystwie rówieśników.Zapraszamy chętnych na następne czwartkowe spotkania artystyczne.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne w Brzózie Królewskiej

KGW "Brzozaki" z Brzózy Królewskiej realizuje projekt PROO5

Koło Gospodyń Wiejskich "Brzozaki" z Brzózy Królewskiej realizuje projekt pn. "Na ratunek brzózańskim gospodyniom!" złożony do Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W ramach zadania do siedziby KGW zakupiono dużą kuchenkę 5-cio palnikową oraz lodówko-zamrażarkę. Zakup ten sfinansowano z dotacji PROO w wysokości 8859,00 zł w ramach realizacji zadania określonego umową NR 309/PROO/5/2020.

Czytaj więcej: KGW "Brzozaki" z Brzózy Królewskiej realizuje projekt PROO5

Konkurs plastyczny "Wrzesień 1939- oczami dziecka" rozstrzygnięty!

Cały tydzień miały dzieci na przygotowanie i przesłanie prac na konkurs plastyczny "Wrzesień 1939- oczami dziecka" organizowany przez Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną konkurs miał formę online. Przedstawiamy nadesłane prace Rozalii, Fabiana i Oktawiana. Gratulujemy uczestnikom chęci i zapału do pracy. 30 września 2020 r. odbyło się wręczenie nagród za przygotowanie i nadesłanie prac na konkurs. Dzieci odebrały przygotowane upominki i słodycze. Gratulujemy uczestnikom nie tylko wygranej, ale i chęci oraz zapału do pracy. Zapraszamy do dalszej współpracy z naszym Ośrodkiem Kultury.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Wrzesień 1939- oczami dziecka" rozstrzygnięty!

Wernisaż poplenerowej wystawy malarskiej "W Kręgu Pogranicza"

W Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbył się wernisaż poplenerowej wystawy malarskiej "W Kręgu Pogranicza". Przez dwa tygodnie artyści starali się przenieść na płótno nie tylko miejscowe widoki, ale i swoje myśli, czy uczucia. W pięknej brzózańskiej scenerii powstało wiele prac, które zostały wystawione w sali widowiskowej i przed budynkiem Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej: Wernisaż poplenerowej wystawy malarskiej "W Kręgu Pogranicza"