GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Zimowa Poniewierka w Brzózie Królewskiej

Kolejna edycja Zimowej Poniewierki za nami. 18 stycznia 2020 r. blisko 600 biegaczy zmierzyło swoje siły na różnych dystansach. Zawodnicy mogli wykazać się również w nordic walkingu, sztafetach, biegu na orientację, biegach dla dzieci. Oprócz medali i nagród na zawodników czekały leśne trasy, piękne widoki, czyste powietrze, doskonała atmosfera oraz dobry i pożywny poczęstunek na uzupełnienie spalonych podczas biegania kalorii.

Czytaj więcej: Zimowa Poniewierka w Brzózie Królewskiej

Ferie z Kulturą w Brzózie Królewskiej

Przez cały tydzień trwały zajęcia feryjne dla dzieci zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej. Nasze propozycje spotkały się z szerokim zainteresowaniem uczestników, którzy licznie brali udział w warsztatach plastycznych, kulinarnych, sportowych i animacyjnych. Już pierwszego dnia dzieci pracowały podczas zajęć teatralnych, podczas których można było poznać tajniki sztuki scenicznej oraz spróbować swoich sił w tworzeniu własnego przedstawienia.

Czytaj więcej: Ferie z Kulturą w Brzózie Królewskiej

Muzyczny koncert kolęd w Brzózie Królewskiej

10 stycznia 2020 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej koncertowali uczniowie Szkoły Muzycznej PROMUSIC prowadzonej przez pana Mateusza Pęcaka. Uczestnicy wysłuchali staropolskich kolęd zagranych przez młodych artystów oraz samych nauczycieli. Wystąpiły również solistki Gabriela Szczęch oraz Iwona Lis, które ćwiczyły wokal pod czujnym okiem pana Mateusza Pęcaka.

Czytaj więcej: Muzyczny koncert kolęd w Brzózie Królewskiej

Wigilia Lasowiacka w Łętowni

15 grudnia 2019 r. delegacja KGW z Brzózy Królewskiej uczestniczyła w "Wigilii lasowiackiej" organizowanej przez Koło z Łętowni. Gospodarze spotkania zadbali o dekorację sali nawiązującą do dawnych zwyczajów świątecznych. Nie zabrakło też potraw, które w każdym domostwie były spożywane podczas wieczerzy wigilijnej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na to szczególne wydarzenie i staropolską gościnność.

Czytaj więcej: Wigilia Lasowiacka w Łętowni

Warsztaty świąteczne w Brzózie Królewskiej

W dniu 9 grudnia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zapanowała niezwykła atmosfera. Zapachy dolatujące z kuchni przypominały wszystkim o zbliżających się świętach. To wszystko za sprawą dzieci, które podczas warsztatów kulinarnych robiły i piekły świąteczne ciasteczka. Własnoręczne wykonywanie i ozdabianie słodkich wypieków sprawiało wiele radości uczestnikom zajęć.

Czytaj więcej: Warsztaty świąteczne w Brzózie Królewskiej