GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Dzień Kobiet w Wierzawicach

8 marca w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się konferencja online z okazji Dnia Kobiet, którego organizatorem był Podkarpacki Oddział Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Zaproszone panie wysłuchały interesujących wykładów na temat zdrowego odżywiania oraz jak dbać o odporność w czasie pandemii.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Wierzawicach

"Mój Chrystus połamany" - próby teatralne w Wierzawicach

W Ośrodku Kultury w Wierzawicach trwają przygotowania spektaklu "Mój Chrystus połamany" na motywach utworu Ramona cue Romano SI. Figurka zniszczonego Chrystusa bez twarzy, którą na pchlim targu kupiła siostra zakonna, staje się pretekstem do rozważań na temat poszukiwania sensu życia, niesienia pomocy potrzebującym wiary w dobro, nadzieję i miłość.

Czytaj więcej: "Mój Chrystus połamany" - próby teatralne w Wierzawicach

Warsztaty szydełkowania w Wierzawicach

15 lutego 2021 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się warsztaty szydełkowania prowadzone przez panią Anielę Nyc - artystkę ludową. Warsztaty mają na celu nauczyć podstaw szydełkowania - krok po kroku, jak również uczestnicy warsztatów mogą podszkolić swoje umiejętności pracy na szydełku. Nauka może być łatwa i przyjemna, możemy stworzyć coś, co zachwyci innych. Warsztaty szydełkowania odbędą się 22 lutego 2021 r. w poniedziałek. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: Warsztaty szydełkowania w Wierzawicach

Wakacyjna wycieczka rowerowa

7 sierpnia 2020 r. spod Ośrodka Kultury w Wierzawicach wyruszyła wycieczka rowerowa nad zalew do Brzózy Królewskiej najmłodszy uczestnik miał 5 lat, a najstarszy 79. Wszyscy doskonale poradzili sobie doskonale z pokonaniem trasy z Wierzawic do Brzózy Królewskiej. Pierwszy przystanek był w GOK w Giedlarowej.

Czytaj więcej: Wakacyjna wycieczka rowerowa

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Żołnierze wyklęci to polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Żołnierze wykleci zwani są również Niezłomnymi. Przyszło im walczyć w wyjątkowo trudnej sytuacji, kiedy Polska została zdradzona przez sojuszników i oddana w szpony Stalina, a w starciu z wrogiem- potęgą sowieckiego imperium nie mieli żadnych szans.

Czytaj więcej: W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Teatr z Wierzawic z występem w Hucisku

16 lutego podczas uroczystości Dnia Seniora w Hucisku wystąpiła grupa teatralna z Wierzawic z przedst. "Wdowa na wydaniu". Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Huciska a w szczególności pani Grażynie Buczkowskiej przewodniczącej koła za zaproszenie i miłe przyjęcie. Pozdrawiamy serdecznie organizatorów i mieszkańców Huciska. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzawicach za transport.

Czytaj więcej: Teatr z Wierzawic z występem w Hucisku