GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wycieczka z OK w Biedaczowie do Markowej

03 lipca 2018 roku Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wycieczkę autokarową do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, będącą częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Placówka ta, to nowoczesny obiekt, ukierunkowany na pokazanie bohaterskich i heroicznych postaw Polaków, którzy podczas okupacji niemieckiej – ryzykując własnym życiem – pomagali Żydom.
Podczas pobytu w Markowej zwiedzający odwiedzili również grób rodziny Ulmów, która 24 marca 1944 roku, za pomoc dwóm rodzinom żydowskim została bestialsko zamordowana. W 1995 roku Wiktoria i Józef Ulmowie zostali pośmiertnie uhonorowani tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, nadawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem, zaś w 2010 roku Prezydent Lech Kaczyński odznaczył ich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Wyjazd został sfinansowany i zrealizowany w ramach gminnego programu „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym na terenie Gminy Leżajsk”.

Remont pomieszczeń Ośrodka Kultury w Biedaczowie

remont mZakończyły się prace remontowe i modernizacyjne pomieszczeń Ośrodka Kultury w Biedaczowie. W ramach prac obejmujących piwnice i kuchnię, prowadzone były roboty rozbiórkowe, skucie płytek ściennych i posadzkowych, położenie nowych płytek ściennych i posadzkowych, wymiana stolarki drzwiowej, szpachlowanie i malowanie ścian i sufitów, wymiana instalacji elektrycznej i oświetlenia, wymiana części instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz przebudowa instalacji gazowej dostosowująca jej przebieg do nowego układu funkcjonalnego pomieszczeń.

Czytaj więcej: Remont pomieszczeń Ośrodka Kultury w Biedaczowie

Spotkanie opłatkowe w Biedaczowie

oplatek21.01.2018r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbyło się Parafialne Spotkanie Opłatkowe. Po odmówieniu wspólnej modlitwy przez Ks.Proboszcza Kazimierza Rojka, wszyscy podzielili się opłatkiem. W częsci artystycznej  dzieci zaprezentowały "Jasełka", a Schola Parafialna zaśpiewała wiązankę  kolęd i pastorałek. Na zakończenie zespół śpiewaczy "Olszynka" śpiewał wraz ze zgromadzonymi  gośćmi  tradycyjne  polskie  kolędy.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe w Biedaczowie

Dzień Seniora w Biedaczowie

senior13.01.2018r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbył się coroczny "Dzień seniora". Gośćmi spotkania byli: Wójt Gminy Krzysztof  Sobejko, Ks.Proboszcz Senior Szymon Nosal i Komendant OSP Tadeusz Matuszek. Na rozpoczęcie  uroczystości  Wójt  złożył życzenia  solenizantom obchodzącym  50-lecie zawarcia małżeństwa. W części artystycznej  wystapiły  dzieci:Artur Majkut-organy, Borys Szewc-klarnet i Szymon  Jagustyn-gitara-śpiew. Zespół  Śpiewaczy"Olszynka" zaśpiewał kolędy i pastorałki oraz zaprezentował scenkę kabaretową.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Biedaczowie

Podkategorie