Orszak Trzech Króli w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 06.01.2019 r. o godzinie 9.45 z Ośrodka Kultury w Chałupkach Dębniańskich po raz kolejny wyruszył wspaniały Królewski Orszak wraz z biorącym w nim udział uczestnikami. Lud Boży prowadzony przez proroka Mojżesza by oddać hołd nowo narodzonemu Maleńkiemu Dzieciątku Jezus.

W ty roku wspomniany orszak podwoił swą liczebność i nabrał większego rozmachu to dzięki parafialnemu zgodnemu połączeniu się mieszkańców Chałupek Dębniańskich i Grodziska Nowego. W tym niebywale pięknym orszaku uczestniczyły małe dzieci przebrane za aniołków, pasterzy, dzieci Fatimskie (Łucja, Hiacynta i Franciszek), ojciec Św. Jan Paweł II, mali strażacy, a za nimi jadący na pięknej bryczce w zaprzęgu dwóch koni królowie, królowe i pieszo dworzanie oraz lud Boży z prorokinią Michaldą. Do idącego żwawym krokiem orszaku dołączali często po drodze mieszkańcy, by wspólnie razem z głośno śpiewaną kolędą podążać na Mszę Świętą do kościoła. Śmiało możemy powiedzieć, że dajemy początek nowej pięknej bożonarodzeniowej tradycji. Do Siego Roku !!! Pozdrawiamy uczestników.