Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Biedaczów

OŚRODEK KULTURY W BIEDACZOWIE

Biedaczów 83B

37-110 Żołynia

Biedaczów

Budowę budynku OK w Biedaczowie rozpoczęto w 1990 r., część materiałów budowlanych przekazała OSP w Biedaczowie. Materiały te zakupione zostały za środki, które zgromadzono urządzając przez wiele lat zabawy taneczne na placu gdzie obecnie znajduje się budynek. Budynek oddano do użytku w 1993 r. Mieści się w nim Punkt lekarski, Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna. Pierwszymi pracownikami byli: Zenon Serafin- zatrudniony jako animator kultury oraz Dorota Szklanny – pracownik administracyjny. W roku 1998 zatrudniono na stanowisku instruktora Agnieszkę Niemiec, później został zatrudniony pracownik gospodarczy Antoni Szkodziński. Od roku 1999 datuje się powstanie amatorskich zespołów artystycznych założonych przez Agnieszkę Niemiec: Zespół Śpiewaczy „Olszynka”, Dziecięcy Teatrzyk Lalki i Aktora „Tere-Fere” – te zespoły działają do dziś. W tym samym czasie w placówce rozpoczęto działalność pracowni rękodzieła artystycznego, która trwa do dziś. Z zajęć mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli ucząc się takich technik jak: tkanina artystyczna, haft, koronka, bibułkarstwo, ceramika ludowa. W latach 2003-2008 w Ośrodku Kultury zajęcia rzeźbiarskie jako wolontariusz prowadził pan Kazimierz Stępień. W roku 2008 powstał Kwartet Harmonijek Ustnych „Wagiel”. W roku 2012 powstał duet instrumentalno-wokalny „No to kto”. W Ośrodku Kultury zajęcia taneczne dla dzieci prowadziły: Jolanta Ciryt i Bożena Szewc – funkcjonowało wtedy kilka grup tanecznych dziecięcych i młodzieżowych. W tym czasie Ośrodek Kultury wprowadził do kalendarza imprezy o zasięgu gminnym, m.in.: Bezalkoholowy festyn rodzinny, Jarmark ekologiczny. Organizujemy również cykliczne imprezy: Festyn folklorystyczny „Na jagody”.
Na przestrzeni lat amatorskie zespoły artystyczne brały udział w wielu prestiżowych konkursach i przeglądach zdobywając m.in. III miejsce na przeglądzie zespołów kolędniczych w Kolbuszowej, udział w Podkarpackim konkursie teatrów dziecięcych w Strzyżowie, udział kwartetu harmonijek ustnych „Wagiel” w Międzynarodowym Konkursie Harmonijek Ustnych a Kamieniu.
Na przestrzeni lat odbywały się w placówce remonty i zakupy różnego rodzaju wyposażenia i sprzętu:
-ocieplanie budynku, malowanie elewacji, wymiana okien, parkietu, parapetów,
-wymiana pieca centralnego ogrzewania,
-odwodnienie terenu wokół budynku,
-zakup nowych mebli i sprzętu do kuchni i pomieszczeń biurowych,
-zakup stołów i ławek na wyposażenie sali,
-wyłożenie placu kostką,
-remont sali, korytarzy, wc, pomieszczeń biurowych, wymiana oświetlenia sali,
-zakup komputera,
-powiększenie pracowni dla dzieci.

Imprezy cykliczne w OK w Biedaczowie:

 

•   spotkania opłatkowe

•   Dzień Seniora

•   koncert kolęd i pastorałek
•   dyskoteki dla dzieci i młodzieży
•   turniej tenisa stołowego dla dzieci
•   Ferie w „Kuchcikowie”
•   warsztaty wielkanocne
•   Dzień Kultury Ludowej
•   Koncert Pieśni Maryjnych
•   Bezalkoholowy Festyn Rodzinny
•   Jarmark Folklorystyczny „Na Jagody”
•   warsztaty bożonarodzeniowe

Ośrodek prowadzi wynajem sal na wesela, przyjęcia okolicznościowe i zebrania oraz wypożyczalnię zestawów ogródkowych. Przy Ośrodku działa Koło Gospodyń Wiejskich, które prowadzi wypożyczalnię naczyń stołowych.

Pracownicy Ośrodka:
Agnieszka Niemiec – instruktor kulturalno-oświatowy
Antoni Szkodziński – pracownik gospodarczy

 

Ośrodek czynny:
poniedziałek-piątek: 11:00-19:00

oraz podczas imprez.

Najnowsze filmy wideo

Partnerzy

Poniżej przedstawiamy naszych partnerów, sponsorów, darczyńców oraz media z którymi współpracujemy

Gmina Leżajsk
Stare Miasto-Park
Muzeum Ziemi Leżajskiej