Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

KGW w Giedlarowej

KGW w Giedlarowej

Koło Gospodyń Wiejskich w Giedlarowej założone zostało w 1958 r. przy Kółku Rolniczym i liczyło wówczas 12 członkiń. Obowiązki przewodniczącej koła pełniła pani Apolonia Knaź. Kobiety zrzeszone wówczas w KGW to przeważnie gospodynie posiadające gospodarstwa rolne. Ich głównym zadaniem było przede wszystkim podniesienie na wyższy poziom gospodarki rolnej, rozwój hodowli zwierząt domowych, troska o ład i porządek w domu i obejściu, troska o wychowanie dzieci i młodzieży. Tak najkrócej można przedstawić cele KGW. Jak wiele wymagają one starań, wysiłku i energii najlepiej wiedzą kobiety. W latach 60-tych przewodniczącą koła została Pani Władysława Śliwa – Wojtaś, która pełni obowiązki Koła do roku 2019. Od roku 2019 nowa przewodniczącą została Alicja Rozlały.
Koło Gospodyń Wiejskich w Giedlarowej jest jednym z najdłużej istniejących kół w gminie Leżajsk. W roku 2018 obchodziło jubileusz swojego 60-lecia. Koło Gospodyń Wiejskich w Giedlarowej założone zostało w 1958 r. przy Kółku Rolniczym i liczyło wówczas 12 członkiń. Obowiązki przewodniczącej koła pełniła pani Apolonia Knaź. Kobiety zrzeszone wówczas w KGW to przeważnie gospodynie posiadające gospodarstwa rolne. Ich głównym zadaniem było przede wszystkim podniesienie na wyższy poziom gospodarki rolnej, rozwój hodowli zwierząt domowych, troska o ład i porządek w domu i obejściu, troska o wychowanie dzieci i młodzieży. Tak najkrócej można przedstawić cele KGW. Jak wiele wymagają one starań, wysiłku i energii najlepiej wiedzą kobiety. W latach 60-tych przewodniczącą koła została Pani Władysława Śliwa – Wojtaś, która pełni obowiązki Koła do roku 2019. Od roku 2019 nowa przewodniczącą została Alicja Rozlały.
Panie od kilkudziesięciu lat współorganizują wszystkie wydarzenia w swojej miejscowości min. Dzień Seniora, Włościański Jarmark, Dożynki Gminne, Jarmark na Michała i Wigilię dla osób samotnych i starszych. W trakcie tych imprez podawane są tradycyjne specjały kuchni regionalnej takie jak pierogi, kapusta, gołąbki i ciasta.
KGW swoją działalnością wspiera działalność domu kultury i strażaków. Koło co roku angażuje się w akcje charytatywne organizowane przez GOK Gminy Leżajsk sprzedając swoje produkty z przeznaczeniem na ratowania zdrowia chorych dzieci.
Panie startują w różnych konkursach, mając na swoim koncie liczne sukcesy kulinarne oraz organizują i biorą udział w licznych warsztatach.

Do KGW w Giedlarowej należy obecnie 19 osób, są to gospodynie domowe, pielęgniarki, pracownicy administracji państwowej, sklepowe oraz emerytki. 20 grudnia 2018 roku KGW Giedlarowa dokonała rejestracji w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich: Nr koła w rejestrze 1808040003.

Zarząd KGW:

Maria Drzewicka – Przewodniczący KGW
Bogusława Łabaziewicz – Zastępca Przewodniczącego KGW
Halina Drzewicka – Członek Zarządu

Członkinie:

Alicja Rozlazły

Edyta Lipińska

Danuta Sudoł
Alicja Suszyło
Władysława Czapla
Emilia Burek
Krystyna Lenart
Emilia Kuczek
Halina Murdzia
Magdalena Józefko
Barbara Smolarska
Halina Zachara
Irena Tabaka
Czesława Duda
Sabina Zając

GALERIA ZDJĘĆ

KONTAKT DO KGW

Koło Gospodyń Wiejskich w Giedlarowej

Giedlarowa 285

37-300 Leżajsk

NIP: 816-170-78-03

REGON: 382111309

Adres e-mail: kgwgiedlarowa@onet.pl

Bank Spółdzielczy w Leżajsku:

91 9187 0001 2001 0000 1658 0001

Najnowsze filmy wideo

Partnerzy

Poniżej przedstawiamy naszych partnerów, sponsorów, darczyńców oraz media z którymi współpracujemy

Gmina Leżajsk
Stare Miasto-Park
Muzeum Ziemi Leżajskiej