„Folusz” z Giedlarowej nagrodzony!

Jak co roku tradycyjnie w dniu 6 stycznia, Zespół Folklorystyczny FOLUSZ z Giedlarowej wziął udział w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej.

Było to jubileuszowe, bo 35 spotkanie grup kolędniczych i zespołów ludowych. Wzięli w nim udział artyści z podkarpacia i małopolski. Wśród diabłów i aniołow pojawił się również Giedlarowski Herod oraz Adam i Ewa z Rajem. Właśnie z Kolędą z „Herodami” oraz „Rajem” Folusz reprezentował gminę Leżajsk na tym przeglądzie. Doceniony przez jury za autentyczność, archaiczne kolądki, grę aktorską i tradycyjną kapelę FOLUSZ zdobył 1 nagrodę ufundowaną przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Kolejną niespodzanką dla zespołu okazała się nominacja do udziału w Ogólnopolskim Konkurskie Grup Kolędniczych w ramach 46 Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbędzi się od 8 do 11 lutego 2018 roku.