Jesienne Spotkania z Teatrem w Giedlarowej

W tegorocznej edycji Spotkań uczestniczyły amatorskie grupy teatralne. W pierwszym dniu Jesiennych Spotkań z Teatrem na giedlarowskiej scenie gościliśmy zespoły działające przy GOK Gminy Leżajsk oraz Zespoły z Ukrainy, które przedstawiły program patriotyczny związany z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.  W drugim dniu gościliśmy Grupę Teatralną „Baratario” z Miejskiego Centrum Kultury, która zgromadzonej publiczności przedstawiła humorystyczny spektakl „Wariaty”. W trzecim dniu tegorocznej edycji swoje aktorskie talenty prezentowała Teatr Muzyczny „Broadway” działający przy GOK, który zaprezentował musical „Edith Piaf. Niczego nie żałuję”. Z racji ogromnego zainteresowania w dniu 25 listopada odbędzie się dodatkowy spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa pt. „Tańcz mnie. Cohen”.

Spotkania cieszyły się ogromną oglądalnością widowni lokalnej jak również widowni przybywającej z szerokich okolic regionu. Wydarzenie służyło promocji sztuki teatralnej i sprzyjało dostępności różnorodnych form artystycznych na terenie powiatu, gdyż wstęp na wszystkie prezentowane spektakle był bezpłatny.

W bieżącym roku, przy wsparciu Powiatu Leżajskiego, Jesienne Spotkania Teatralne miały szczególnie uroczysty charakter.