Wielkanocna procesja konna w Biedaczowie

W Poniedziałek Wielkanocny 10.04.2023r. w Parafii Gwizdów odbyła się „Wielkanocna procesja konna”. Już po raz drugi  odtworzyliśmy w ten sposób staropolski obyczaj objazdu wsi z kapłanem, który święcił wszystkie obejścia i mieszkańców. Takie procesje miały sprowadzać błogosławieństwo Boże i urodzaje.
W tym roku dodatkowo w procesji wiezione były relikwie Jana Pawła II oraz Jego portret .W  ten sposób mieszkańcy zamanifestowali swój sprzeciw dla  odbierania dobrego imienia Ojcu Świętemu-liczne grupy parafian wychodziły na trasę przejazdu procesji.
To niecodzienne zdarzenie zawdzięczamy Ks. Proboszczowi Kazimierzowi Rojkowi, który  chętnie  zaangażował się w  to  przedsięwzięcie .Ponadto w przebieg tej  imprezy  włożyli swój wkład  strażacy z OSP Biedaczów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem  przejazdu. Nie sposób pominąć również udziału zaprzęgów konnych ,których użyczyli :Pan Krzysztof Wiech i Jan Dąbek. „Banderię” na koniach tworzyli Państwo Marzena i Sebastian Wiech wraz z przyjaciółmi ,oraz konie z ich prywatnej stadniny.
 Ośrodek Kultury w Biedaczowie zajmował się organizacją tego przedsięwzięcia.