„Wyjaśnienie” rozpoczęło Jesienne Spotkania z Teatrem

WYJAŚNIENIE – to poetycki monodram muzyczny mistrzowsko prezentowany przez Monikę Adamiec, który mogliśmy podziwiać na scenie giedlarowskiego GOKu w pierwszym dniu Jesiennych Spotkań z Teatrem.
„Wyjaśnienie” to NieMonodram, NieRecital i NieKoncert, to opowieść o poetyckim świecie dwudziestolecia międzywojennego i postaci wybitnej polskiej poetki Zuzanny Ginczanki, jej życiu, twórczości i tragicznej śmierci. Świat przywołany w pieśniach, opowieściach i anegdotach, a wszystko opatrzone oryginalną muzyką skomponowaną do wierszy Zuzanny Ginczanki, Witolda Gombrowicza, Witkacego i Juliana Tuwima.
Scenariusz na podstawie wierszy Zuzanny Ginczanki, Witolda Gombrowicza, Juliana Tuwima, Federico Garcia Lorki – Monika Adamiec
Reżyseria: Monika Adamiec
Muzyka: Monika Adamiec, Krzysztof Mroziak , Piotr Madura, Tomasz Bajerski,
Wystąpili: Monika Adamiec, Krzysztof Mroziak – pianista, kompozytor.
To była prawdziwa uczta dla ducha!
Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Leżajski.