Biesiada Wiejska w Piskorowicach

W niedzielę 14 lipca 2024r. przy Ośrodku Kultury w Piskorowicach odbyła się „Biesiada Wiejska”, impreza, która zapisana jest na mapie imprez kulturalnych Gminy Leżajsk. Biesiada zgromadziła lokalną społeczność oraz gości, aby wspólnie świętować, bawić się i budować więzi społeczne. Swoją obecnością zaszczycili m.in. Wójt Gminy Krzysztof Sobejko, Radni Gminy: Tadeusz Tara i Andrzej Majder, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Magdalena Niemczyk, Dyrektor SP Dariusz Miś oraz Sołtys wsi Rzuchów Władysław Wanat. Podczas imprezy podziwiać można było efekty prac rękodzieła szydełkowego lokalnych twórców: Justyny Sroka, Teresy Baj i Barbary Mazur.  W części artystycznej zaprezentowały się lokalne zespoły śpiewacze „Piskorowiczanie” i „Talia” oraz solistki Magdalena Kubat, Klaudia Ordecha i Karolina Kowalczyk.  Gościnnie wystąpił zespół „Jagoda” ze Starego Miasta” i Duet wokalno-instrumentalny H&Z z Tryńczy. Występujące na scenie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś dla wszystkich zgromadzonych, panie z KGW  oraz zespołu Talia przygotowały swojskie jadło. Impreza odbyła się dzięki hojnym sponsorom oraz współpracy: Wójta Gminy Krzysztofa Sobejko, Radnych Gminy Tadeusza Tary i Andrzeja Majdra, Sołtysa Aleksandra Dudka, członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, zespołu Talia, druhów OSP w Piskorowicach oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury. Biesiada zakończyła się imprezą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.