Ciacho dla Taty- warsztaty kulinarne w Hucisku

Pomysł na ustanowienie Dnia Ojca narodził się w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak Dzień Matki. Historia tego święta sięga 1910 roku, kiedy to w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton, córka weterana wojny secesyjnej, Sonora Smart Dodd, zorganizowała pierwsze obchody. Jej ojciec, William Smart, po śmierci żony samotnie wychowywał sześcioro dzieci, co skłoniło Sonorę do uhonorowania jego trudu i poświęcenia.W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest corocznie 23 czerwca. Dyskusję na temat ustanowienia tego święta rozpoczął w 1965 roku dziennikarz „Expressu Ilustrowanego”, Konrad Turowski. W artykule z 16 czerwca 1965 roku, poeta Jan Sztaudynger zasugerował, że najodpowiedniejszą datą dla Dnia Ojca będzie 23 czerwca, ponieważ jest to najkrótsza noc w roku, co symbolizuje odpoczynek i świętowanie. Dzień Ojca, choć nie ma tak długiej tradycji jak Dzień Matki, jest ważnym świętem, które pozwala docenić rolę ojców w rodzinie. Jest to czas refleksji nad wartościami rodzinnymi, wzmacniania więzi oraz okazania wdzięczności za wsparcie i opiekę.
W Ośrodku Kultury w Hucisku uczciliśmy ten wyjątkowy dzień kulinarnie. A, że przez żołądek do serca, zatem wykonaliśmy pyszne ciastka dla tatusiów. Dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do działania. Odmierzały składniki,  wyrabiały ciasto, wykrawały ciastka w kształcie serc i kwiatuszków. Nawet ich noski były umalowane mąką. Bardzo się starały, by ciasteczka były najpyszniejsze na świecie,  bo to przecież prezent dla wyjątkowych w ich życiu osób- tatusiów. Po upieczeniu ciastka zostały umieszczone do efektownych pakiecików, które stanowiły słodki prezent- ” CIACHO DLA TATY”.. Uczestnicy zajęć wykonali także  laurki w kształcie koszuli z krawatem, umieszczając w nich rysunki , takie jak tort,  kwiaty, auta i inne a także  wiersz z życzeniami- „Z okazji Twojego święta, za wczoraj i za dziś, każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem zdrowia, sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności za wszystkie dla nas trudy i starania składamy Ci dzisiaj podziękowania „