Muzyczna środa w Hucisku

W „MUZYCZNĄ ŚRODĘ” w Ośrodku Kultury w Hucisku zadziała się magia. A to dlatego, że w sali ośrodka pojawił się mikrofon, co sprawiło wśród dzieci dużą ekscytację i zachwyt. Dzieci miały okazję choć na chwilę przeistoczyć się w swoich ulubionych wykonawców i zaśpiewać ich piosenki. To byt dzień pełen wrażeń i uśmiechu, ale także wspierania siebie nawzajem i uznania .Dzielenie się swoim wokalnym talentem sprawiło dzieciom dużo radości. Dzięki śpiewaniu z mikrofonem, dzieci miały możliwość rozwijania swoich umiejętności muzycznych. Śpiewając do podkładu muzycznego uczyły się tonacji, rytmu i innych podstawowych elementów muzycznych. Karaoke nie tylko pomogło rozwijać umiejętności muzyczne, ale także wzmocniło pewność siebie dzieci, bo nawet ci najbardziej nieśmiali popróbowali swoich wokalnych sił. Wystąpienie przed innymi osobami, nawet jeśli są to koleżanki i koledzy wymaga przecież odwagi, pokonania nieśmiałości czy wstydu. Dodatkowo mikrofon zachęcił dzieci do rozwijania swoich zdolności prezentacyjnych i komunikacyjnych.
Trudno było się dzieciom rozstać z mikrofonem.