Festiwal Radości w Dębnie

21 lipca na placu Ośrodka  Kultury w Dębnie odbył się Festiwal Radości -przegląd kabaretów amatorskich. Na to wyjątkowe wydarzenie  przybyli wyjątkowi goście Proboszcz Dębniańskiej parafii Ks. Tadeusz Barcikowski, Ks. senior Jan Mromliński oraz  przyjaciel naszej parafii  Ks. Piotr Lasota, Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leżajskiego pani Magdalena Niemczyk, Wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Kazimierz Krawiec, Radny Gminy Leżajsk pan Rafał Kaliński, Dyrektor Zespołu Szkół w Dębnie pan Kamil Jarosz, Sołtys wsi Dębno pan Wiesław Perykasza, Prezes MKS Jutrzenka pan Tomasz Gronowicz oraz liczne grono mieszkańców naszej wsi, oczywiście z uśmiechem na twarzy. Ze sceny wszystkich gorąco i na wesoło  powitała Wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Magdalena Niemczyk oraz zadbała o nakrycie głów naszych gości w ten bardzo słoneczny i upalny dzień. Następnie rozpoczęliśmy występy grup kabaretowych. Na scenie kolejno zaprezentowały swój kunszt aktorski, satyryczny i wokalny Grupa KGW Dębno, KGW Wylewianki z Wylewy, Kabaret Młodzi Duchem z Miejskiego Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, KGW Łętownia, Pan Robert Olesiuk członek kabaretu Młodzi Duchem jako solista oraz Kabaret Wrzuć na luz z Brzózy Królewskiej. Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na rozlosowanie nagród – roweru ufundowanego przez Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko oraz rowerka – biegówki ufundowanego przez Lokalną Grupę Działania  Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy. Szczęśliwcami okazali się pan Józef Piziak z Dębna, zaś biegówka trafiła do pana Stanisława  Stępnia z Brzózy Królewskiej, szczęśliwcom serdecznie gratulujemy. Nasze wspólne świętowanie zakończyliśmy dyskoteką z muzyką z lat osiemdziesiątych, o którą zadbał DJ Jarzyna. Chciałabym bardzo gorąco podziękować moim koleżankom i kolegom z pracy: pani Magdalenie Niemczyk, panu Stanisławowi Osipowi i panu Wojtkowi Horoszko za swoje zaangażowanie i pomoc. Słowa podziękowania kieruję do  Prezesa MKS Jutrzenka Dębno pana Tomasza Gronowicza oraz chłopaków z klubu za pomoc techniczną. W końcu szczególne podziękowania płyną do mojego Koła – Koła Gospodyń Wiejskich z Dębna za Waszą nieocenioną pomoc i zaangażowanie.
Nasza  inicjatywę wsparli:
  • Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko
  • Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy
  • Wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Kazimierz Krawiec
  • Radny Gminy Leżajsk pan Rafał Kaliński
  • Sołtys wsi Dębno pan Wiesław Perykasza
  • Masarnia Osip Zygmunt i Kamil Osip
  • Magma Agata i Janusz Małek
  • Delikatesy Centrum w Dębnie
  • GS Samopomoc Chłopska w Leżajsku
  • Spółka Stare Miasto-Park.
Za Wasze wsparcie z całego serca dziękujemy
Na koniec dodam, że było radośnie i wesoło, a  duża dawka  uśmiechu wyszła wszystkim na dobre. Myślę ze za rok znowu się spotkamy w Dębnie  z  kabaretami!!!