Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Andrzejki w Wierzawicach

Andrzejki w Wierzawicach

26 listopada w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się dyskoteka andrzejkowa powiązana z wieczorem andrzejkowym. Zabawa ta wniosła w mury Ośrodka Kultury niezwykłą energię i żywotność, radość i emocje. „Andrzejki” były wspaniałą okazją do dobrej zabawy a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzały wyobraźnię dziecięcą, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość z magicznych serc, kombinacji kolorów, owoców, figur geometrycznych i zabaw z kubeczkami. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii czy przyjaciela.
Podczas zabaw śmiechu było co niemiara. Zabawa była świetna. W czasie wróżbiarskiego wieczoru był czas na tańce w rytm ulubionych melodii. By nie zabrakło największych przebojów zadbał o to Pan Tomasz Kwieciński, który bawił uczestników wybornie. Natomiast wróżby przygotowała młodzież z Wierzawic oraz Grażyna Buczkowska a Danuta Danak zadbała o cukierki dla wszystkich uczestników Andrzejek.