„Ave Maria” – koncert w Piskorowicach

Niedzielny koncert zorganizowany dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Giedlarowej, Ośrodkowi Kultury w Rzuchowie i w Piskorowicach oraz Zespołowi „Talia” był fantastycznym wydarzeniem w Parafii Piskorowice. Wszyscy uczestnicy mogli usłyszeć wiele pieśni na cześć Maryi Matki Jezusa, jak „Ave Maria” lub „Wspaniała matka”.

Pieśń „Wyleć orle” lub „Modlitwa kapłana” potrafiły wielu uczestników wręcz zadziwić swoim pięknem. Głosy chóru „Michael” z Kańczugi na nowo ożywiły mury kościoła w Piskorowicach, a Pan Hubert Hadro – dyrygent, pokazał jak piękny może być śpiew, trzeba nim tylko umiejętnie pokierować. Wszyscy uczestnicy koncertu wraz z gościnnym proboszczem Mariuszem Kilarem, byli oszołomieni pięknem pieśni i umiejętnościami śpiewających. Koncert był wspaniałym wydarzeniem.

Miałam zaszczyt uczestnictwa w koncercie jako tzw. prowadząca i byłam wręcz oszołomiona pięknem śpiewu poszczególnych wykonawców, pieśń „Ave Maria” była piękna w każdym wykonaniu. Zarówno schola dziecięca z Piskorowic, jak i zespół „Talia” pokazali, że ciężko pracują i potrafią pięknie śpiewać. Największe wrażenie zrobiła na mnie pieśń „Wyleć orle” w wykonaniu chóru „Michael” z Kańczugi, wręcz ciarki przeszywały od piękna śpiewu. W imieniu organizatorów oraz społeczności lokalnej składamy podziękowania dla grup występujących, cieszymy się, że mogliśmy usłyszeć te wspaniałe wykonania.
Elżbieta Czajka- Bekier