2 czerwca 2026 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zrobiło się gwarnie i wesoło. To wszystko za sprawą grupy teatralnej „Przyjaciele” z Domu Kultury ze Starego Miasta, która zaprezentowała na scenie „Bajkę o wesołym Ludwiczku”. Przedstawienie zawierało nie tylko sceny aktorskie, ale też wokalne i taneczne. Spektakl powstał pod czujnym okiem pani Czesławy Kostek i pani Małgorzaty Szewczyk. Zaproszone na teatrzyk dzieci z klas I-III z brzózańskiego Zespołu Szkół z zainteresowaniem obejrzały perypetie Ludwika szukającego piernikowego króla. Serdecznie dziękujemy młodym aktorom za wspaniały występ, a ich paniom opiekunkom gratulujemy przygotowania pięknego przedstawienia. Dziękujemy panu Wojciechowi Sokal za oprawę techniczną, panu Piotrowi Wylaź za bezpieczny transport dla grupy. Dziękujemy Dyrekcji i paniom wychowawczyniom z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej za współpracę, a wspaniałej publiczności szkolnej za liczne przybycie i wspólną zabawę.