Bezalkoholowy Piknik Rodzinny w Biedaczowie

04.08.2019r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował XX-jubileuszowy Bezalkoholowy festyn rodzinny. Impreza obfitowała w atrakcje i sponsorów. Festyn rozpoczął się wspaniałym przejazdem zaprzęgów konnych przez wieś wraz z Zespołem „Olszynka” i kapelą ludową.

Na powitanie wręczono podziękowania osobom i instytucjom,które przez 20 lat wspierały organizację tej imprezy: Stanisław Bejster, Stanisław Drążek, OSP, KGW i LKS „Orzeł” Biedaczów. Zespoł „OLszynka” zaprezentował inauguracyjny występ wraz z kapelą ludową stworzoną na okoliczność jubileuszu. Wśród gości zaproszonych był Ks.Proboszcz Kazimierz Rojek, który wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko wraz z władzami samorządowymi.
Głównym sponsorem imprezy była firma „Naprawa francuskich samochodów BRC”-Roman Zwierzchowski i Wójt
Gminy. Z inicjatywy Pana Zwierzchowskiego grupa 7 panów wykonała a capella „Bogurodzicę” – hymn polskiego rycerstwa- a to z tej racji, że na imprezie gościliśmy Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego.
Rycerze zaprezentowali walki rycerskie,konkurs strzelania z łuku,tańce średniowieczne i pokaz średniowiecznego rzemiosła. Dla dzieci ponadto nieodpłatnie udostępniony był plac zabaw i wylana piana z bramka wodną od strażaków. Całość zwieńczyła zabawa taneczna przy zespole” Specto.”
Oprócz wymienionych powyżej sponsorów ofiarodawcami byli również: GOK Gminy Leżajsk,”Moto-Kris”-Krzysztof Buszta, Radny Łukasz Fleszar, Łukasz Kraska,Jan Midura, Masarnia „Osip” oraz sponsorzy anonimowi.