„Bezpieczny przejazd” – spotkanie edukacyjne w Wierzawicach

We wtorek 16 października 2018 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyło się spotkanie dzieci z klas III i IV ZS w Wierzawicach z panią Grażyną Krówką z Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej oraz panem Janem Krówka pracownikiem Polskich Kolei Państwowych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o bezpiecznym przekraczaniu przejazdów kolejowo-drogowych, poznawały znaki, nabyły wiedzę, czego nie wolno robić na terenie kolejowym.

Prelekcja była urozmaicona filmami edukacyjnymi, zabawami i konkursami. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach z zainteresowaniem odpowiadały na pytania: dlaczego tak ważne jest zachowanie ostrożności podczas przechodzenia, przejeżdżania przez przejazdy kolejowo- drogowe, co oznacza czerwone pulsujące światło, co to są rogatki?
Do zorganizowania spotkania włączyła pani Lucyna Murdzia z Biblioteki Publicznej w Wierzawicach czytając wraz z dziećmi wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Na zakończenie uczniowie wraz z wychowawcami i organizatorami zrobili sobie wspólne zdjęcie a dzieci od pana Janka otrzymały zeszyty edukacyjne „Bezpieczny przejazd”. Mamy nadzieję, że przybliżenie dzieciom niektórych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa pozwoli na zrozumienie przez nich bezpiecznych zachowań, postępowań i przestrzegania zakazów.