Brzóza Królewska na Gminnych Obchodach Patriotycznych

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Rok 2018 r. jest rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie tradycji i polskości. W świętowanie tego radosnego Jubileuszu aktywnie włączyła się Brzóza Królewska poprzez koncerty patriotyczne w Ośrodku Kultury, Kościele i Zespole Szkół. Nasza miejscowość zaznaczyła się również w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Giedlarowej. Uroczysty charakter Jubileuszu podkreśliła swoją grą Strażacka Orkiestra Dęta, a zespół Brzozoki wystąpił na Koncercie Patriotycznym. Radni naszej miejscowości wzięli udział w biciu rekordu na największą liczbę par tańczących jednocześnie poloneza.