Charytatywnie na Wielkanoc w Rzuchowie

Przed Świętami Wielkanocnymi w Ośrodku Kultury w Rzuchowie odbyła się po raz pierwszy akcja ,,Palma Świąteczna dla potrzebujących dzieci z niepełnosprawnością z naszej parafii”. W akcję zaangażowały się Szkolne Koło Wolontariatu oraz grupa Kobiet z Rzuchowa i Piskorowic, przygotowując piękne kolorowe palmy, które zostały rozprowadzone w niedzielę 7 kwietnia przed kościołem parafialnym w Piskorowicach.

Akcja ta pokazała, że można się zintegrować i wspólnie zrobić coś dobrego dla dobra innych w tym przypadku dla dobra dzieci z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy Piskorowic i Rzuchowa w przeprowadzonej akcji wykazali się dobrocią i życzliwością dla naszych dzieci wpłacając różne kwoty co pokazuje, że możemy dzielić wszystkim co dobre i pożyteczne. Akcja ta ma przypominać dzieciom, że ktoś o nich pamięta, ale również ma być przypomnieniem, że dzielenie się z innymi nie powinno być jednorazową akcją tylko przy okazji świąt, ale mamy zawsze pamiętać o potrzebujących.
W związku z dużym zainteresowaniem udzielenia pomocy dzieciom akcja trwa do Niedzieli Palmowej.
Wszystkim, którzy włączyli się by pomóc naszym dzieciom, a więc Szkolnemu Kołu Wolontariatu, grupie kobiet z Rzuchowa i Piskorowic, a w szczególności wszystkim ludziom dobrej woli, pamiętającymi o dzieleniu się z innymi potrzebującymi serdecznie dziękujemy.