Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

„Co Tam Za Miedzą” w Chałupkach Dębniańskich

Nogi całkiem przemokły od rosy,
Mokrej trawy, co sięga kolana,
Idę świeży, radosny i bosy
Po tej łące co kwieciem usłana.

 

Miedza i rola i rozstajna droga?
Kto tutaj ziarno rzucił w dobrej wierze?
Kto krzyż postawił i uczcił tu Boga?
I czyja ręka ten plon jeszcze zbierze?

Taką samą polną miedzą iść
Te same zbierać kwiaty
Świat kolorowych złudzeń snuć
Jakie miał Jaś przed laty….

 

Wspaniała, cykliczna, plenerowa impreza ,, Co tam za Miedzą” w Chałupkach Dębniańskich jest już za nami, a odbyła się dnia 28.07.2019 r. Pogoda sprzyjała i goście licznie dopisali. Swą obecnością zaszczycił nas poseł na sejm RP pan Jerzy Paul z ogromnym koszem słodyczy, którymi częstował wszystkich uczestników imprezy i praktycznym upominkiem dla Koła Gospodyń Wiejskich. Gościłyśmy również panią skarbnik Gminy Leżajsk Lucynę Bednarz, pana radnego Gminy Leżajsk Dominika Ogryzka oraz pana sołtysa Sołectwa Chałupki Dębniańskie Wiesława Żaka. W bogatymi bardzo wesołym programie rozrywkowym czas mieszkańcom umilali sąsiedzi z za miedzy: z piosenką i tańcem z przytupem wystąpił zespół śpiewaczy ,,Brzozoki” – z Brzózy Królewskiej – z pięknymi piosenkami wystąpił zespół śpiewaczy „Malina ” z Malenisk.
Nie obyło się też bez wspaniałych scenek kabaretowych z nowo powstałego z członkiń KGW w Brzózie Królewskiej kabaretu „Wrzuć na Luz”. Nie zabrakło też miejscowego zespołu śpiewaczego „Chałupczanie”.
Integracja pomiędzy zaproszonymi zespołami jak również publicznością mocno się zacieśniała i uzupełniała w różnych proponowanych konkursach z nagrodami, gdzie trzeba było być szybkim, zręcznym i błyskotliwym… To był dopiero ubaw ……..
Około godz. 20.00 zespół wokalno-instrumentalny „Silence” rozpoczął integracyjną zabawę taneczną pod gwiazdami. Organizatorzy gorące podziękowania za okazaną pomoc i wkład własny składają paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, jak również za szczodrość GS. Samopomoc Chłopska w Grodzisku Dolnym ,Gospodarstwo Rolne Robert Rogucki, Krystynie i Wiesławowi Nyklom, jak również Krystynie i Stanisławowi Czerwonkom . S.C Zygmunt i Kamil Osip. Pozdrawiamy wszystkich uczestników i do zobaczenia za rok.