Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

„Co tam za miedzą?” w Chałupkach Dębniańskich

Taką samą polną miedzą iść
Te same zbierać kwiaty
Świat kolorowych złudzeń snuć
Jakie miał Jaś przed laty….

Kolejna plenerowa impreza w Chałupkach Dębniańskich wpisana w kalendarz jako cykliczne święto we wsi  odbyła się dnia 15.07.2018 r., na której swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, pani skarbnik Lucyna Bednarz, pani radna Gminy Leżajsk Zofia Woś i pan sołtys Piotr Szpila z małżonką.
I tak jak brzmi jej główne motto „Co Tam Za Miedzą” gościłyśmy na własnym podwórku sąsiadów zza miedzy tj.z sąsiednich miejscowości Gminy Sarzyna i Gminy Leżajsk. Program podzielony był na dwa bloki: tj. patriotyczny i ludowo rozrywkowy.

Zaproszony Zespół Tańca ludowego- „Złoty Potok” z Jelnej zatańczył Poloneza a następnie Kujawiaka z Oberkiem i tym rozpoczął pierwszą cześć imprezy związaną z uczczeniem 100-lecia Odzyskania Niepodległości Naszej Ojczyzny. Następnie zespół „Chałupczanie „zaśpiewał kilka piosenek o tematyce wojskowo – patriotycznej. Po czym nastąpiła część rozrywkowa, w której wystąpiła kapela ludowa „Sarzynioki” i zespół śpiewaczy ,,Sarzynianki” z Sarzyny oraz kapela ludowa i zespół śpiewaczy ,,Brzozoki ” z Brzózy Królewskiej, zespół śpiewaczy „Chałupczanie”. Zespół Tańca Ludowego „Złoty Potok” ponownie wystąpił w wiązance tańców Rzeszowskich, a następnie zatańczył tańce miejskie tj. walczyk z polką . Bardzo pięknie kilka utworów zaśpiewali soliści Anna Bednarz z Leżajska i Karol Jagiełło z Jenej. Po części artystycznej przeprowadzono konkursy zręcznościowe z nagrodami dla dzieci i dorosłych .Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w- Loterii Fantowej- gdzie główną nagrodą był weekendowy pobyt dla
dwóch osób w Bieszczadach ufundowany przez Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko.
Choć aura była nieco deszczowa nie przeszkadzało to jednak w zabawie i integracji zarówno publiczności jak też zaproszonym zespołom i solistom, a o godz. 20.00 zespół wokalno instrumentalny „COOL PA – BAND” rozpoczął zabawę taneczną.
Organizatorzy gorące podziękowania za okazaną pomoc i wkład własny składają paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, jak również za szczodrość Firmie TEXPOL Sp. Z.o.o., GS. Samopomoc Chłopska w Grodzisku Dolnym, Gospodarstwo Rolne Robert Rogucki, Krystynie i Stanisławowi Czerwonkom oraz Krystynie i Wiesławowi Nyklom. Pozdrawiamy wszystkich i do zobaczenia za rok.