„Codzienność Rysi” zajęcia plastyczno-edukacyjnne

Od 2017 roku, 11 czerwca obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Rysia. Rysie to jedne z najbardziej majestatycznych drapieżników, to tajemnicze i niezwykle fascynujące zwierzęta,  które odgrywają kluczową rolę w ekosystemie leśnym. Jednak rysie są również symbolem kruchości przyrody. Od prawie 30 lat w Polsce objęte ścisłą ochroną, ponieważ są zagrożone wyginięciem z powodu utraty siedlisk i kłusownictwa. Mają imponujący wygląd z charakterystycznymi pędzelkami na uszach i gęste futro. Spotkanie z rysiem należy do rzadkości,  ponieważ ryś jest szalenie skrytym i niezwykle czujnym zwierzęciem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Rysia w Ośrodku Kultury w Hucisku odbyły się zajęcia pt.” Codzienność Rysi”, które były okazją  do przedstawienia dzieciom informacji dotyczacych ochrony tych wspaniałych kotów i ich naturalnego środowiska, jak również wyglądu zewnętrznego,  cech charakterystycznych  i życia rysi. Po części  edukacyjnnej wykonaliśmy prace plastyczne- maski rysia.