„Czas na ręcznie robione ozdoby choinkowe” w Wierzawicach

,Na złotym dywanie”

Choinko, choinko
świąteczną masz minkę.
Łańcuszek wpleciony
w zieloną czuprynkę.

Stanęłaś w pokoju
na złotym dywanie
i cień twój iglasty
zatańczył na ścianie.

Usiądę przy tobie
i podam ci rękę,
to nic, że masz trochę
kłującą sukienkę.

12.12.2019 w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Czas na ręcznie robione ozdoby choinkowe”.
Ozdoby choinkowe ręcznie robione mogą być przeróżne. Każda jest piękna, niepowtarzalna i co roku inna. Świąteczny zwyczaj ubierania choinki służy przyciąganiu dobrobytu i pomyślności. Prawdopodobnie narodził się w Europie w XV wieku. Do Polski trafił na przełomie XVIII i XIX wieku z Niemiec. Wcześniej domy przystrajano zielonymi gałązkami tzw. podłaźniczkami.
Podczas zajęć dzieci robiły łańcuchy z różnokolorowego papieru. Łańcuchy na choince symbolizują wzmacnianie więzi rodzinnych. Powstałe prace były bardzo efektowne i sprawiły uczestnikom warsztatów wiele radości. Ozdoby te posłużyły jako dekoracja gałązek świerkowych w sali plastycznej w Ośrodku Kultury w Wierzawicach.
Warsztaty odbyły się przy współpracy z Gminną Biblioteką publiczną w Wierzawicach.