Delegacja z Serbii w Ośrodku Kultury w Dębnie

W dniu 28 marca 2019 r. w Ośrodku Kultury w Dębnie zagościła delegacja z Serbii. Zaproszeni goście też nas nie zawiedli, a byli wśród nich Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Pan Marek Krauz, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Krawiec, Radny Dębna Pan Rafał Kaliński, sołtys naszej wsi Pan Wiesław Perykasza, ksiądz proboszcz Tadeusz Barcikowski.

Na tą okoliczność Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Cantilenae przygotowali suto zastawiony stół wiejski, na którym znalazły się swojskie wędliny, smalczyk z chlebem oraz pyszne domowe wypieki. Przygotowano również część artystyczną, w której zaprezentowały się miejscowe zespoły działające przy Ośrodku: Zespół Śpiewaczy Dębnianie, Zespół Cantilenae, oraz grupa młodzieży z zespołu Canta- Rhei. Nasi goście też nas zaskoczyli a mianowicie zaśpiewali piękną pieśń o miłości i róży. Było to bardzo ciekawe spotkanie, na którym przewodnicząca Koła z Dębna Pani Agnieszka Moszkowicz opowiedziała o naszej działalności, a Serbowie o swojej kulturze i obyczajach. Atmosfera bardzo przyjemna, goście sympatyczni, mamy nadzieją, że takich wizyt będzie więcej w naszym Ośrodku.