Dni Gminy 2023 w Dębnie za nami!

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk przy wsparciu Gminy Leżajsk w roku 2023 zaplanował wyjątkowe wydarzenia, w czasie których odbywały się koncerty dedykowane Wolontariuszom angażującym się od początków wojny na Ukrainie w pomoc uchodźcom. Główne uroczystości z uhonorowaniem osób prywatnych, firm i instytucji, szczególnie zasłużonych dla pracy Magazynu Caritas w Leżajsku, zaplanowano w czasie Dni Gminy Leżajsk w Dębnie, którym dedykowany był koncert gwiazdy – Zespołu ENEJ. Był to czas docenienia szczególnej roli ludzi dobrej woli, bez których ta pomoc nie byłaby tak intensywna i tak trafiona. Dni Gminy odbyły się w dniach 30 czerwca-2 lipca 2023 r. w Dębnie. Obchodom towarzyszyły także inne wydarzenia skierowane do wszystkich grup wiekowych, podzielone na bloki tematyczne. W wydarzeniu swój udział wzięli goście z USA, w tym przedstawiciele Kongresu Amerykańskiego i przedsiębiorców, zainteresowanych inwestowaniem na naszym terenie. To była wielka gala dobroczynna z wręczeniem statuetek osobom, firmom i instytucjom wspierającym uchodźców zza wschodniej granicy, ale także docierających z pomocą bezpośrednio do potrzebujących na Ukrainie. Koncert gwiazdy poprzedzony był piknikiem rodzinnym, w czasie którego koncertowały lokalne zespoły oraz prezentowały się liczne stoiska edukacyjne i animacyjne dla całych rodzin. Całość zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami. Partnerem Głównym wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.