Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Dni Gminy Leżajsk 2019

Dni Gminy Leżajsk 2019

Jest czas na pracę, jest czas na zabawę. Dni Gminy Leżajsk to już, choć dopiero kilkuletnia, ale tradycja. Tegoroczne świętowanie rozpoczął koncert ph. „Naszej Gminie”, w ramach którego odbył się Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej. Na plenerowej scenie na stadionie sportowym w Piskorowicach wystąpiło 12 zespołów

( Brzozoki z Brzózy Królewskiej, 5forStep z Brzózy Królewskiej, Canta Rhei z Chałupek Dębniańskich, Cantilenae z Dębna, Chałupczanie z Chałupek Dębniańskich, Dębnianie z Dębna, Jagoda ze Starego Miasta, Folusz z Giedlarowej, Talia z Piskorowic, Piskorowiczanie z Piskorowic, Kiepski Plan z Biedaczowa, Wierzawianie z Wierzawic) dając zróżnicowany program wokalno-taneczno-kabaretowy. Prezentacja gminnych talentów cieszyła się dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności. Podsumowaniem kilkugodzinnych występów był widowiskowy pokaz ognia, a następnie dyskoteka pod gwiazdami przy DJ-u Carlo.
W drugi dzień świętowania, w niedzielny poranek, na zalewie w Brzózie Królewskiej odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci o Puchar Wójta Gminy Leżajsk. W kategorii wiekowej do 18 lat najlepszy wynik uzyskał Ernest Niemiec z Giedlarowej przed Marcinem Walanią z Leżajska i Edytą Więcław z Gwizdowa. W kategorii wiekowej do 14 lat zwyciężyła Ola Bazylewicz z Leżajska.
Główne obchody w tym dniu miały miejsce na stadionie sportowym w Piskorowicach. Rozpoczął je uroczysty przemarsz przez wieś orkiestr dętych z Wierzawic, Brzózy Królewskiej, Niebylca i Tryńczy oraz mażoretek z Niebylca i Tryńczy, którzy dali także popisowe koncerty na scenie. Po uroczystym otwarciu i powitaniu licznie zgromadzonych zaproszonych gości odbył się Przegląd Orkiestr Dętych, podsumowaniem którego było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków dla artystów. Następnie odbył się Festiwal Kolorów, który przysporzył wielu emocji uczestnikom wydarzenia. Tego dnia na scenie zaprezentował się także Zespół B17 z Leżajska bawiąc zgromadzoną publiczność i rozgrzewając przed występem gwiazdy wieczoru. Tuż przed godziną 21.00 rozpoczął się widowiskowy koncert Zespołu Golec uOrkiestra, w którym uczestniczyło ponad 10 tysięcy osób. Była to niezwykła podróż muzyczna – usłyszeliśmy kultowe przeboje zespołu jak i premiery, to wszystko w oprawie multimedialnej i wspaniałym kunszcie artystów. Podsumowaniem dnia pełnego wrażeń był pokaz laserowy, a następnie zabawa taneczna przy zespole Coolpa Band do późnych godzin nocnych.
Obchodom Dni Gminy Leżajsk towarzyszyły liczne stoiska wystawiennicze, atrakcje dla dzieci i bogata oferta cateringowa firmy Inventor.
Organizatorami Dni Gminy byli: Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, Radny Piskorowic, Sołtys wraz z Radą Solecką, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna z Piskorowic przy współpracy Szkoły Podstawowej, Parafii w Piskorowicach i jednostek OSP z terenu Gminy.
Ogromne podziękowania należą się sponsorom i partnerom, którymi byli: Gmina Leżajsk, Spółka Stare Miasto-Park, Betoniarnia Concrete, Firma Iglobud, Zakład Remontowo – Budowlany Korem, Usługi Transportowe Tadeusz Rutkowski i Małgorzata Trębacz, Zakład Budowy Dróg i Transportu Sebastian Babiś, Browar Leżajsk – Grupa Żywiec S.A., Firma Greinplast, LicoMix,Firma Gruncik Tomasz Pęcak, Usługi w zakresie robót budowlanych Aleksander Dudek, Usługi Ogólnobudowlane Janusz Czapla, Dom Styl Grzegorz Wańczyk, Geodeta s.c. Zakład Usług Geodezyjnych w Leżajsku, FHU TRIM BUD Robert Palikij, Usługi koparko-ładowarką Andrzej Palikij, Luma Trans Marian i Łukasz Gogol s.c., SMB Lucyna Serafin Sp. j. , Gospodarstwo Tadeusza Garbacza z Rzuchowa, Eugeniusz Borkowski Zakład Mięsny w Wierzawicach, Firma Styropianex Eugeniusz Bucior, GS Samopomoc Chłopska w Leżajsku, Biuro Rejonowe Związku Spółek Wodnych w Leżajsku, Mon Hel Monika Łazarowicz, Firma Szron, Firma Brux, Powiat Leżajski, Zakład Mięsny Smak – Górno, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Budowlane Aleco, Firma Sanitex z Tryńczy, FHU DREW-ROL Bogusław Rafa, Euro Okna Plus sp z o.o. w Sieniawie, Marek Zieliński, Aleksander Kucło, Mon- Hel Monika Łazarowicz, Tadeusz Tara i Koło Gospodyń Wiejskich w Piskorowicach.
Patronaty medialne nad wszystkimi wydarzeniami objęli: TVP Rzeszów, Radio Złote Przeboje (które transmitowało na żywo niedzielne wydarzenia), Radio Rzeszów , Radio VIA, Gazeta codzienna Nowiny i portal nowiny24.pl.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych obchodów Dni Gminy i wspierającym działania Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk składamy ogromne podziękowania.