Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Dożynki Parafialne Sołectwa Rzuchów i Piskorowice

Dożynki Parafialne Sołectwa Rzuchów i Piskorowice

Dnia 15 sierpnia, czyli w uroczystość Wniebowzięcia NMP świętowaliśmy nasze parafialne dożynki – święto plonów, chleba i tych, którzy go współtworzą – Pana Boga i rolników. Pięknymi wieńcami dożynkowymi podziękowaliśmy Bogu, Dawcy Życia za mnogość plonów oraz błogosławieństwo w tegorocznych zbiorach i prosiliśmy Matkę Bożą Wniebowziętą o dalszą opiekę.

Starostowie dożynek z Rzuchowa: Pani Teresa Kokoszka i Pan Andrzej Paszko oraz z Piskorowic Państwo Anna i Bogusław Rafowie złożyli dorodne bochny chleba na ręce Księdza Kanonika, a delegacja dzieci z Rzuchowa złożyła w darze kosz z kwiatami, ziołami i owocami. Nie zabrakło tradycyjnego poświęcenia wiązanek kwiatów i ziół przyniesionych przez Parafian.
Tegoroczne wieńce dożynkowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa i Piskorowic zawierały symbole chrześcijańskie i państwowe zgodnie z przesłaniem Święta Plonów, które łączy w sobie tradycje kościelne i patriotyczne.
Wyrazem wspólnoty i jedności parafialnej było dzielenie się po Mszy św. chlebem, który przynieśli do ołtarza starostowie.
Słowa podziękowania kierowane są Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej uroczystości, a zwłaszcza tym którzy przygotowali piękne wieńce.